سن پترزبورگ یک شهر با تاریخی و زیبا

سن پترزبورگدومین شهر بزرگ روسیه می باشد و بعد از پاریس  و لندن و مسکو پرجمعیت ترین شهر اروپا به حساب می آید. این شهر که توسط پتر کبیر ساخته شده در کنار رود نوا قرار گرفته تا سال 1918 پایتخت روسیه بود. این شهر با 5 میلیون نفر جمعیت و دارای 42 جزیره و 40 رودخانه در شمال غرب روسیه واقع شده است.


شب های سفید سن پترزبورگ یکی از مهمترین دیدنی های این شهر به شمار می رود. این شب ها که هر ساله از اردیبهشت ماه شروع شده و تا تیر ماه ادامه می یابد، در حقیقت یه پدیده طبیعی است و به علت طولانی بودن روزها در مناطق نزدیک به قطب به وجود می آید.


هر سال در اوایل تابستان به علت طولانی شدن روزها در تاریکی فرو نمی رود و همه مدت شبانه روز هوا روشن است که به همین سبب شب های اوایل تابستان به شب های سفید معروف است.


هوای این شهر معتدل و از ماه مه تا سپتامبر مطلوب ترین آب و هوا را دارد. زمستان های سرد با میانگین دمای 13 درجه زیر صفر و در تابستان میانگین دما به 20 درجه می رسد.


 


از جاذبه های این شهر می توان به موزه ارمیتاژ ، کلیسای سنت ایزاک ، کاخ پیترهف ، کاخ کنستانتین ، کلیسای ناجی در خون و کاخ و پارک کاترین اشاره کرد.


 


موزه ارمیتاژ


موزه ارمیتاژ بزرگترین و قدیمی ترین موزه هنری فرهنگی و تاریخی روسیه و جهان است که توسط ماترین کبیر ساخته شد و که در حال حاضر بالغ بر 3 میلیون اثر هنری را در خود جای داده است.


berimyeja.com


کاخ زمستانی که یکی از زیباترین کاخ های سن پترزبورگ است برای الیزابت دختر پتر کبیر ساخته شد ولی الیزابت قبل از اتمام کاخ در گذشت و امروزه این کاخ به همراه 4 ساختمان دیگر تشکیل موزه ارمیتاژ را می دهند.


 


کلیسای سنت ایزاک


کلیسای سنت ایزاک که کنبد بزرگ و طلایی آن از تمام نقاط شهر مشاهده می شود بزرگترین کلیسای ارتدوکس در دنیا و چهارمین کلیسای جامع در جهان است و ساخت آن 40 سال به طول انجامید. 


کاخ پیترهف


کاخ پیترهف که امروزه به کاخ ورسای معروف است از مهمترین و زیباترین بناهای این شهر و از محبوب ترین نه تنها در روسیه، بلکه در کل جهان است. حتی چند ساعت اینجا به اندازه کافی به حضور روح از تاریخ، که هنوز هم زنده است و نفس می کشد در در این مکان با شکوه احساس میشود. و بیش از 8 هزار نمایشگاه در شش تالارهای موزه ارائه شده است. 


کاخ کنستانتین


کاخ کنستانتین نام دیگر این کاخ استرلنا نام داردو در 30 کیلومتری شهر سن پترزبورگ قرار دارد. این کاخ توسط پتر کبیر ساخنه شد و به دخترش انا پتروا هدیه داده شد.در سال 1797 امپراتور پاول اول این کاخ را به پسر خود کنستانتین هدیه داد


 


کلیسای منجی


کلیسای منجی در خون ریخته این کلیسا در محل کشته شدن الساندر دوم ساخته شده است. 


قلعه پتر


قلعه پتر این قلعه در سال 1703 ساخته شده و از اولین بناهای ساخته شده در سن پترزبورگ می باشد. داخل قلعه شامل بناهای معروفی از جمله ضرابخانه ، زندان باسیل و کلیسای پترو پل است که برج ناقوس آن بلندترین برج ناقوس دنیا می باشد.از همان آغاز ساخت و ساز کلیسا، پتر تصمیم گرفت تا آن را تبدیل به یک آرامگاه برای حاکمان روسیه کند و امروزه  اینجا همه تزارها روسیه از پتر کبیر تا الکساندر سوم به خاک سپرده شده اند


 


 


 


berimyeja.com مرجع کامل گردشگری و معرف بهترین و معتبرترین آژانس های مسافرتی ایران


  • این مطلب توسط سایت بریم یه جا تهیه شده و انتشار و استفاده از این مطلب فقط با ذکر منبع مجاز میباشد .