سفر به جزایر زندگی‌بخش در مالدیو

هنگامی‌که خلبان هواپیما اعلام می‌کند :"به جزیره‌ی مالدیو نزدیک می‌شویم" به‌طورمعمول یک‌صدای آشنا از اغلب مسافران به گوش می‌رسد. صدای آمیخته با شور و هیجان که می‌گوید " وای خدا من، چقدر زیبا است". بله حقیقتاً تماشای مالدیو از بالای اقیانوس تصویر زیبایی است. جزایری تشکیل‌شده با شن‌های سفید که دور هرکدام آن هاله‌ای از رنگ فیروزه‌ای پاشیده شده است.درست مثل آنچه در تصاویر این جزیره در عکس‌ها دیده می‌شود.


نمایی از جزیره باروس(baros) در مالدیو:


برای یافتن مکان این سواحل زیبا روی نقشه کافی است نوک جنوبی کشور هند را یافته ، سپس انگشت خود را روی نقشه به سمت جنوب غربی روی اقیانوس هند بکشید،به‌این‌ترتیب رشته‌ای از نقاط را خواهید یافت که آنجا مجمع‌الجزایر مالدیو است.سواحل مرجانی مالدیو حدود 350 هزار نفر جمعیت دارد و از سال 1919 به‌عنوان یک کشور مستقل شناخته‌شده است.


مسافران مالدیو ابتدا باید با هواپیما خود را به مالا پایتخت این کشور رسانده، سپس با قایق به هر بخش جزیره که مایل باشند رفته و در آن اقامت کنند.


اگر قصد شما از سفر در یک تعطیلات طولانی‌مدت خرید کردن و شب‌زنده‌داری است، مالدیو مقصد مناسبی برای شما نیست. اما اگر نیاز به آرامش دارید یا علاقه‌مند به قایقرانی،شنا،غواصی و به‌طورکلی تفریحات دریایی هستید سفر به مالدیو می‌تواند خاطره‌ی دل‌چسبی را برای شما بسازد.


مالدیو در لغت به معنی جزیره‌ی لوکس است و دین قالب این جزیره اسلام است.


1- جزیره باروس (barod)یکی از زیباترین جزایر مالدیو جزیره‌ی باروس است. برای رسیدن به این جزیره باید سفری دریایی با قایق موتوری را از سر گذراند .اینجا ازنظر فضای عاشقانه و آرام شهرت جهانی دارد.


در باروس 45 ویلا وجود دارد که می‌توانید بسته به بودجه‌ی خود- که خیلی هم نباید کم باشد- یکی را اجاره کنید.حضور در هرکدام از این خانه‌ها به معنی لذت بردن از ویلایی با سقف‌های بلند، استخر، حمام‌های خصوصی سرباز، بالکن با سقف‌های حصیری خنک و به‌طورکلی یک فضای لوکس و بی‌نظیر است.


2- جزیره آدران پرستیژ وادو (Adaaran Prestige vadoo)این جزیره به خاطر داشتن ویلاهایی به سبک ژاپنی بسیار مشهور است.هر خانه دارای استخر خصوصی است و در طبقه‌ی زیرین  بعضی از ویلاهای آن‌که به‌صورت شیشه‌ای ساخته‌شده است می‌توانید زندگی آرام ماهی‌ها را از فاصله‌ای بسیار نزدیک تماشا کنید.


ویلاهای روی دریا در جزیره ی آداران پرستیژ وادو


در ساحل این جزیره می‌توانید جت اسکی یا اسکی روی آب کنید که یکی از ورزش‌های پرطرفدار ساحلی و بسیار جذاب است.


3- جزیره آنانتارا دیگو (Anantara Dhigu)این جزیره با نوشابه‌های خنک نارگیلی‌اش شناخته می‌شود.فضای این جزیره بیش از هر جزیره‌ی دیگری در مالدیو خانوادگی و مناسب کودکان است. ضمن آن‌که کلوپ مخصوص کودکان بالای 11 سال این منطقه هر شب برنامه‌های متنوع و مناسب سن نوجوانان را اجرا می‌کند.


در این جزیره 110 ویلا وجود دارد که می‌توانید هنگامی‌که روی عرشه‌ی چوبی آن‌ها راه می‌روید گذر آب آرام و نیلی اقیانوس را زیر پای خود احساس کنید.


گرچه در مالدیو طعم غذاها به غذاهای هند و سریلانکا شباهت زیادی دارد، اما مردم بومی غذاهای خاص خود رادارند که طعم آن‌ها بی‌نظیر و فراموش‌نشدنی است.


4- جزیره آآآوی (Aaavee)از دیگر جزایر دیدنی مالدیو، جزیره‌ی آووو وییی است.خانه‌های این جزیره کاملاً مطابق با فاکتورهای حفاظت از محیط‌زیست ساخته‌شده است. یعنی مصالح خانه‌ها از چوب درختان،شاخ و برگ و ماسه‌های ساحلی تهیه‌شده است و هیچ ماده‌ی اضافه‌ی دیگری در آن‌ها به‌کاربرده نشده است.


در این جزیره حتی مبلمان مورداستفاده در هتل‌ها از الیاف و چوب میوه‌ی نارگیل است و بهترین مکان برای ارتباط و تماشای زندگی و فرهنگ مردم بومی مالدیو است.مثلاً در اینجا به شما نشان داده می‌شود که مردم چگونه آب باران را درون بشکه‌های خاصی جمع‌آوری کرده و آن را برای روز مبادا نگه‌داری می‌کنند.


در پایان باید گفت :


دمای هوا در مالدیو در تمام فصول سال بین 23 تا 32 درجه سانتی گراد نوسان دارد و این به معنی سفر به منطقه‌ای با آب‌وهوای مرطوب و نسبتاً گرم است.بنابراین لباس مناسب همراه داشته باشید و به‌این‌ترتیب از آرامش بی‌نظیر و هوای عالی این جزایر بهره ببرید.


berimyeja.com مرجع کامل گردشگری و معرف بهترین و معتبرترین آژانس های مسافرتی ایران  • این مطلب توسط سایت بریم یه جا تهیه شده و انتشار و استفاده از این مطلب فقط با ذکر منبع مجاز میباشد .

  • نویسنده مطلب : فائقه کهربایی