سرگرمی در مالزی

گذراندن تعطیلات با علاقه مندی های خاص 


در مالزی طیف وسیعی از گزینه های هیجان انگیز برای گذراندن تعطیلات میتوان یافت. امکانات موجود میتواند پاسخگوی علاقه مندی و نیازهای مسافرانی باشد که میخواهند به تفریح و سرگرمی بپردازند. تعطیلات میتواند به گونه ای باشد که مجریان تورها و آژانس ها هماهنگ گردد تا به آنان مجموعه برنامه های (پکیج های) باب طبع متنوعی ارایه شود و خدمات به وسیله راهنمایان آموزش دیده صورت گیرد. خدمات تورهای تخصصی شامل موارد ذیل است هیجان طلبی در طبیعت،گلف بازی در تعطیلات،اقامت در منازل مردم بومی،ماهی گیری در نقاط دوردست،مجموعه برنامه های تندرستی و بهبودی،تعطیلات رمانتیک و نیز هر فعالیت جذاب دیگری


هیجان طلبی در طبیعت


امروزه مالزی در سراسر جهان به عنوان مقصدی که پذیرای فعالیت های طبیعت گردی و طبیعت شناسی است و نیز آنچه که به نام اکوتوریسم معروف شده است،شناخته شده است. توریست هایی که به اینجا می آیند،به صخره نوردی می پردازند،کوهنوردی و جنگل پیمایی میکنند،در آبهای خروشان نهرها پارو می زنند،در دریاهای آرام غواصی می کنند،قایقرانی و ورزش های ساحلی انجام می دهند. همه این کارها زیر آسمان مالزی انجام می شود. از جنگل های بازمانده از نخستین دوره های زمین شناسی در تامان نگارا گرفته تا مناطق حفاظت شده حیات وحش در دره دانوم، گستره وسیعی را برای جنگل پیمایی و چادر زنی فراهم می سازد.


عاشقان کوهنوردی و صخره نوردی ازغلبه کردن بر سختی های شیب های تند کوه های مالزی و مواجهه با صخره ها و سواحل آن لذت می برند. مطلوب ترین مکان های صخره نوردی در نزدیکی و اطراف کوالالامپو و ایالات سیلانگور قرار دارند. غارهای باتو و بوکیدتاکون درشمال کوالالامپو در این میان مشهور ترند.


لذت بردن از غارپیمایی،طرفداران زیادی در مالزی دارد. این کشور دارای غارهای سنگ آهکی بیشماری است که از معروف ترین آنها غار آهو،غار لنگ،غارهای آبهای صاف در پارک ملی مولو می باشد. غارهای مذکور از جمله میراث های جهانی در ساراوارک شناخته شده اند.


کسانی که به دنبال دلهره و هیجان اند باید در مالزی سراغ پارو زنی در آبهای نهرهای خروشان را بگیرند.طبیعت مالزی در این زمینه سهم بسزایی دارد. از جمله چنین اماکنی باید از سانگای سنکای در ایالت پیراک و سانگای سلانگور در کولالامپو می باشد. سانگای ایندوا، جرام بیسو و سانگای لیپیس در پاهانگ و سانگای تمبلینگ در تامان نگارا نیز از جمله اماکن مطلوب قایق رانی در آبهای خروشان نهرها به شمار می آیند.


پستی بلندی های پوشیده از گیاه و انبوهی چنگل های استوایی اش از یک سو و نهرها و رود های پرشتابی که از همه جا می گذرند، این سرزمین را به مقصدی غیرقابل رقابت برای کسانی تبدیل کرده است که عاشق رانندگی چالش طلبانه با خودروهای شاسی بلند می باشد. گرما،گل و لای،پیچیدگی تپه ها و طوفان های بارانی به هیجان این رانندگی می افزاید. به رغم خستگی زیادی که رانندگی در خارج از جاده ها به وجود می آورد، این کار، ورزشی فرح بخش به شمار می آید.  


از دیگر ورزش های مردم پسند مالزی دوچرخه سواری و موتور سواری در کوه ها است. مالزی همچنین به دلیل زیستگاههای پرندگان مشهور است. بیش 600 نوع پرنده در شبه جزیره مالزی و حدود 580 نوع پرنده در بخش پرنئوی مالزی دیده میشود. حالو هوا و مراقبت موجود باعث شده است که مالزی به مقصد مطلوب دوستداران پرندگان تبدیل شود.


چند موقعیت مناسب تماشای پرندگان بیش از بقیه شهرت دارند که عبارتند از: فریزرزهیل، پارک طبیعی کوالا سیلال نگور و کوتا کینا بالو دیدن کنید. این زیستگاه مناسب پرندگان در زمین بارور خویش انواع بسیاری از پرندگان بومی و چندین نوع پرنده مهاجر از جنوب آسیا را جای داده است. پارک کیانا بالو، جایی است که در شعار میراث هایی ارزشمند جهانی به ثبت رسیده است این پارک تنها دو ساعت با شهر فاصله دارد.


رویداد های ورزشی در سطح جهانی


مسابقه دوچرخه سواری وان گراند پریکس همه ساله در اقاموسا برگزار میشود. این مسابقه در یک پیست بین المللی در مجاورت فرودگاه بین المللی کوالالامپو به اجرا در می آید. سطح و موقعیت این مسابقه به مالزی شهرت جهانی داده است.


پیست اقاموسا با مسافت 5/5 کیلومتری خود دومین پیست دوچرخه سواریجهان به شمار می آید. این پیست 15 پیچ و خم و 8 مسیر مستقیم دارد. مسابقه گراند پریکس مالزی به دلیل عملیاتی که در پیست صورت میگیرد،در جهان داغ ترین مسابقه دوچرخه سواری شناخته شده است.


از جشن هایی که در زمان برگزاری مسابقات در کوالالامپو به اجرا در می آید لذت ببرید. این شهر در چنین روزهایی از هیجان و سرگرمی ها، شور و گرمای بیشتری میگیرد . از دیگر رویداد های ورزشی جذاب در این جالوتوردولنکاوی، گراند پریکس موتورسواری مالزی و مسابقات قهرمانی جهانی فرمول 1 قایق های موتوری است.


بازی گلف


مالزی حقیقتا مقصدی منحصر به فرد برای گلف بازی است و از نظر تنوع زمین ها و مسابقات بازی گلف در جهان بی نظیر است. شمار زمین های گلف که در سرار کشور به حدود 200 میرسد، وجودشان در ارتفاعات کوه ها، در سواحل دریا در میان جزایر استوایی، در وسط جنگل های سرسبز و در دل شهر ها ، این جایگاه خاص را به مالزی داده است. با بهترین امکانات و وسایل راحتی که در اینجا هست تجربه گلف بازی شما در مالزی به خاطره ای فراموش نشدنی تبدیل میشود.


تعدادی از باشگاه ها و زمین های گلف این کشور را گلف بازان خبره و مشهور جهان طراحی کرده اندکه از جمله آنها باید از جک نیکلاز ، آرنولد پالر و گریگ نورمن نام بردبرای تجربه ای متفاوت در هوای خنک تر، شبانه به بازی گلف بپردازیم.  • سازمان گردشگری مالزی همیشه مسابقات قهرمانی بسیار موفقی را در سطح جهان برای تیم های آماتور گلف برگزار میکنید. در این مسابقات ترنمنت سالانه ،گلف بازان آماتور را از سراسر جهان گرد هم می آورند تا به بازی در چند زمینه گلف عالی بپردازند و در عین حال از


 


مالزی با داشتن غنی محیط زیست دریایی در داخل آبهای اقیانویسی هند – پاسیفیک – یکی از بهترین مقصدهای مورد علاقه غواصان به شمار می آید . از دسته های بزرگ کوسه ماهیهای پوز چکشی گرفته تا انبوه ماهیان باراکوداس از طیف متنوع لاک پشتها گرفته تا قورباغه ماهیهای عظیم یا لوله ماهیهای شبحی ، میتوان را در اینجا یافت .


همیشه در سواحل و جزایر شبه جزیره مالزی امکانات سرویس دهی به غواصان وجود دارد.


جزایر پرهنتیان ، لانگ تنگا ، ردانگ ، کاپاس ، تنگول و تیومان در اطراف  خود محیط های بسیار مناسبی را برای رشد مرجانها و بستر مناسبی برای زیست ماهی دارد.


برای غواصی اکتشاف مستقیما به سیپادان بروید . این جزیره درست پس از ساحل جنوب شرقی شبه جزیره مالزی است .


سفر به این جزیره فقط در روز مجاز است و امکانات اقامتی در آن وجود دارد. لابوان یک جزیره کنار ساحلی است که در آن مرکز مالی شرق مالزی مستقر میباشد.


این مکان برای غواصی و بازدید از کشتیهای غرق شده مناسب است.


قایق رانی و کشتی سواری


صاحبان و مسافران کشتی های تفریحی همیشه در آبهای مالزی و سواحل و باشگاه های آن مورد استقبال می باشند.


لنکاوی بهترین مکان برای شروع گذراندن تعطیلات با قایق سواری است.آبهای دریای اندوامان نیز برای این کار بسیار مناسب اند. تأسیسات زیر بنایی برای قایق رانی و کشتی سواری در این دریا عالی است و جزیره ای مناسب برای اقامت با جاذبه های فراوان در آن وجود دارد. به جای این ها میتوانید از بسیاری از جزایر ساحل شرقی استفاده کنید .


در این جزایر، لنگرگاه های مطمئن و ایمنی فراهم است. در امتداد ساحل غربی بوسیر بنادر قابل توجهی وجود دارند که بویژه باید از دیکسون، کلانگ، لوموت و پنانگ نام برد . مالزی شرقی امکانات پیشرفته ای را ارایه می دهد. در کوتاکینابالو و سوتاهاربورز امکانات و خدمات ساحلی بسیار خوبی در دسترس است.


ماهیگیری با قلاب


مالزی بهشت طراز اول علاقه مندان به ماهیگیری با قلاب در آبهای استوایی است . در اینجاست که میتوان برای تفریح و سرگرمی با ماهیگیری ، مناسب ترین اماکن را یافت. با وجود طیف نامحدودی از جزایر و سواحل متنوع ، گستره های وسیعی از آبهای مالزی را با انواع ماهیان و سایر آبزیان میتوان دید. سواحل غربی شبه جزیره مالزی و از جمله کناره های دریای اندامان و تنگه مالاکا که آبهایشان به ندرت به 100 متر عمق میرسند، انواع ماهی های خوراکی و با کیفیت از قبیل گروپر،اسناپر و تریدفین را دارند. از سوی دیگر سواحل شرقی این شبه جزیره زیستگاه ماهیانی است که مهمتر از همه آنها گیم فیش و بلک مارلین می باشند. البته آبزیان مقاوم دیگری نیز از قبیل تروالی های بزرگ ،ماهی های بادبانی ، دولفین ها ودیگر آبزیان از قبیل کوبیاها، بباراکوداها و ماهی های ماکارل خطی خطی دز اینجا یافت میشوند. در برنئو ، سواحل صباح و ساراواک درکنار دریای چین جنوبی از جمله بهترین سواحل مالزی به شمار می آیند که در آنها میتوان ماهیگیری دریایی خوبی را انجام داد. اطراف جزیره لابوان در رأس همه اینها است.