ساگالوس Sagalassos کجاست

خرابه های شهر باستانی پراکنده ی ساگالاسوس، با قدمت 1200 سال پیش از میلاد، درمیان ارتفاعات قله های خشن و ناهموار Ak Dağ (کوه سفید) قرار دارد. این مکان به ندرت توسط جمعیت ها یا اتوبوس های تورها اشغال می شوند، ساگالاسوس یک سفر روزانه فوق العاده از Eğirdir یا Antalya برای شما می سازد و مکانی مناسب برای ماندن و لذت بردن از مناظر است. تقریباً یک ساعت و نیم تا چهار ساعت زمان برای گشت‌وگذار در اینجا نیاز دارید. بناها با رسوب های پر جزئیات و رنگارنگ و ساختارهای متفاوت فوق العاده اند. از بناهای برجسته می توان به تئاتر یونانی با 9000 صندلی و Antonine Nymphaeum اشاره کرد. یک نقشه در ورودی قرار داده شده است که مسیرهای مختلف اطراف محل را شرح داده.


Sagalassos


اگرچه این بنا در طول قرن ها بارها با زمین لرزه ها ویران شده بود، این شهر باستانی هرگز مورد غارت قرار نگرفت و بازسازی آن به آرامی به پیش رفته است. Antonine Nymphaeum یک آب‌نمای بزرگ پیچیده دارد که از هفت نوع سنگ مختلف تشکیل شده است، دارای 9 متر ارتفاع و 28 متر عرض است و تزئینات زیبایی دارد. از بازسازی های قابل توجه آن یک ساختار عظیم است که توسط ردیفی از ستون های قطور پشتیبانی می‌شود (ازجمله یک سنگ مرمر بزرگ در وسط آن) و از میان آن پهنه های بزرگی از آب فواره می شده است.


ساگالاسوس در سراسر زمین شیب داری پراکنده شده است، بنابراین کفش مناسب بپوشید. حتی در روزهای گرم و آفتابی، این مکان بی درخت و بی حفاظ اغلب بادی است، و ابرها ناگهان می رسند (یک پیراهن یا ژاکت اضافی بردارید). در تابستان صبح زود یا بعد از ظهر به آنجا بروید تا از آفتاب وسط روز در امان باشید.