سانگ کران، جشن سال نو در تایلند

sonkran


 


سانگ کران یک جشن آئینی، باستانی در تایلند است که هرسال در روزهای 13 تا 15ماه آوریل برگزار می‌شود. این جشن در جهان به جشن آب‌بازی مشهور است و در آن‌همه‌ی مردم تایلند اعم از پیر و جوان و زن و مرد و حتی پلیس‌ها با سطل یا هر وسیله‌ی دیگری که در دسترسشان باشد روی‌هم آب می‌ریزند.


فلسفه‌ی این جشن این است که با آب هایی که  به سمت شما  پاشیده میشود  تمام  آلودگی ها  و ناپاکی‌های و گناهان سال گذشته و سال‌های قبل‌تر را از تن بشویید و باروح و جسمی پاک وارد سال جدید بشوید. تا در سال جدید شما یک زندگی جدید و  پر از شادی را شروع کنید


در مورد این جشن باید گفت اگر 1 سال شما به آن سفر کرده باشید برای سال های آینده هیچ  جایی نمیروید و  میخواهید باز در این  جشن  زیبا شرکت کرده باشید . 


نکات مهم در مورد جشن سانگ کران  • دو شهرچیانگ مای و بانکوک نسبت به سایر شهرهای تایلند این جشن را جدی‌تر و بزرگ‌تر برگزارمیکنند.

  • اگر در این سه روز خاص در تایلند باشید تنها برنامه‌ی شما آب‌بازی خواهد بود. پس برای هیچ کار دیگری برنامه‌ریزی نکنید و اگر تمایلی به خیس شدن ندارید در خانه بمانید.

  • تنها راه خیس نشدن در این جشن به همراه داشتن دوربین یا سیگار است. در این دو حالت هیچ‌کس روی شما آب نمی‌پاشد.

  • یکی از جالب‌ترین قسمت‌های این جشن این است که می‌توانید سوار بر کامیون‌های بزرگ شوید و دور شهر بچرخید و مردم را خیس کنید. این مورد یکی از جالب‌ترین قسمت‌های سفر شما به تایلند خواهد بود.


در پایان باید گفت:


اگر در برای این سه روز خود را به تایلند رساندید فقط خوش بگذرانید و نگران ظاهر خیس خود نباشید. این سه روز مخصوص شاد بودن و فراموش کردن مشکلات و دشواری‌ها است. در این روز ها همه  شهر و مغازه ها بسته  هستند و شما میتوانید به راحتی با ظاهر خیس به هر جای شهر بروید .


 


دیگر مطالب مرتبط :


رویای سفر به تایلند


3 شب و 4 روز در بانکوک


پارک ملی خائویای


خیابان‌های تایلند


شنا کردن با نهنگ‌ها