روزهای من در تایوان

روزهای من در تایوان


(خاطرات سفر به تایوان از زبان نویسنده کتاب " سفر به دور دنیا باروزی 50 دلار")وقتی برای اولین بار به‌تنهایی به سفر رفتم، در جنگل گم شدم، خفاش به من حمله کرد و در تمام عکس‌هایی که گرفته‌ام قیافه‌ام به طرز باورنکردنی وحشت‌زده است. درنهایت با میکروبی که وارد روده‌ام شده بود به خانه برگشتم و سه روز در بیمارستان بستری شدم. مادرم گفت :" شرط می‌بندم این بدترین تجربه‌ی توست و حتماً دیگر به سفر نخواهی رفت " . او اشتباه می‌کرد. من بی‌قرار بودم تا دوباره به سفر بروم. دوباره بزنم به جاده و تجربیات جدید کسب کنم.


این مقدمه را برای سفر به تایوان گفتم. تقریباً تمام تجربیات بدی که ممکن بود در طول یک سفر برای کسی رخ دهد در سفر من به تایوان رخ داد. در این کشور همیشه باران می‌بارید، حجم غذاها از چیزی که در بشقابتان در کشورهای دیگر باقی می‌ماند کمتر بود و کارهای مربوط به ویزا بسیار پیچیده و وقت‌گیر هستند. من شاگردانی داشتم که از شدت شیطنت به دیوانه‌ها شبیه بودند و البته عاشق دختری شدم که هرگز به او نرسیدم.


نمی‌خواهم در مورد این کشور خیلی بد بگویم اما من تجربیات جذابی در اینجا نداشتم. گرفتن ویزای اقامت بسیار زمان و هزینه‌بر بود و همه‌ی این‌ها باعث می‌شود دلم نخواهد هرگز به این مقصد برگردم.


البته کارهای هیجان‌انگیزی هم برای انجام دادن وجود داشت و پیشنهاد می‌کنم اگر به این کشور رفتید از تایپه به‌عنوان پایتخت تایوان دیدن کنید. و البته سواحل بالی را نیز از دست ندهید.


دیگر مطالب مرتبط :


مراسم سال نو چینی در تایوان


سه مکان جالب در چین


در پایان باید گفت:


تایوان مقصد خوبی برای چند روز سفر است اما برای زندگی کردن و مهاجرت به هر دلیلی اعم از بازار خوب لباس و کفش آن در اروپا و آسیا، این کشور را انتخاب نکنید.  • این مطلب توسط سایت بریم یه جا تهیه شده و انتشار و استفاده از این مطلب فقط با ذکر منبع مجاز میباشد .

  • نویسنده مطلب : فائقه کهربایی