راهنمای گردشگری روسیه (2)

راهنمای گردشگری روسیه در در این مقاله ارائه می شود، شامل باید ها و نباید های مسافرت در روسیه می شود که برای داشتن مسافرتی بهتر و لذت بخش در روسیه برای هرکسی لازم است.


بی شک مطالعه این مقاله و در نظر داشتن موضوعات مطروحه در آن، می تواند از به وجود آمدن برخی مشکلات و سوء تفهمات احتمالی در روسیه برای شما کار آمد بوده و به به شما در داشتن مسافرتی بهتر و لذت بخش تر در روسیه کمک می کند.تصویر یک کشتی تفریحی در روسیه.


در مقاله گذشته "باید" های مسافرت در روسیه را به اختصار مرور نمودیم و در این مقاله به "نباید" های مسافرت در روسیه می پردازیم:


1: درخواست نوشیدنی میکس شده نکنید!


برخی نوشیدنی ها در روسیه از احترام خاصی برخوردار بوده و حالتی مقدس گونه دارند. بنا بر این دوست ندارند که آن را با چیزی مخلوط کنند یا ببینند که یک خارجی در پیش چشمان آنها این کار را می کند.


بنا بر این سعی نکنید نوشیدنی های اصیل روسی را با آب پرتقال یا تونیک مخلوط نموده و یک نوشیدنی میکس بنوشید. زیرا در این صورت ممکن است روس ها آن را یک بی احترامی به حساب آورده، و در زبان روسی به آن آناتمه گفته می شود، که دلالت بر بی مهری و کفران نعمت دارد.


اگر از مزه یک نوشیدنی خوشتان نیامد، می توانید از نوشیدنی دیگری برای عوض کردن طعم آن در کام خویش استفاده کنید. مثلاً می توانید نوشیدن آن را با لیمو، ترشی یا شاید یک لیوان آب جداگانه تعقیب کنید.


در کافه های روسیه رفتارهایی ستنی وجود دارد و مردم در برابر تغییر این سنت ها مقاومت می کنند. بنا بر این در کافه ها سعی کنید نوشیدنی های متفاوتی را همراه با تنقلات سفارش دهید، تا مجبور نباشید که سنت ها را که شامل آداب نوشیدن هم می شود در پیش چشم روس های متعصب زیر پا بگذارید.تصویر داخل کلیسای نجات دهنده در خون ریخته شده.


2: در یک کلیسا بی احترامی نکن.


کلیساهای دایر برای همه باز هستند، اما به عنوان یک بازدید کننده باید مراقب باشید که میزان بالای تعصب و حساس بودن محیط کلیسا را نادیده نگیرید. این موضوع شامل حجاب زنان در هنگان ورود به کلیسا نیز می شود. زنان باید هنگام رفتن به کلیسا سر و شانه هایشان را پوشانده باشند. همچنین مردان نیز باید در کلیسا کلاه خود را بر دارند و بهتر است با لباس های هرچه محترمانه ترد وارد کلیسا شوند. مثلاً ورود به کلیسا با شلوار های کوتاه برای مردان ممنوع است.


در برخی صومه ها و کلیسا ها نیز لازم است زنان با پوشیدن دامن وارد شوند.


3: از ساختمان های دولتی عکس برداری نکنید.


در مورد عکسبرداری از موقعیت ها و ساختمان های رسمی و هر نوع ساختار امنیتی و نظامی بسیار مراقب باشید. اگر در مورد یک ساختمان یا ایستگاه شک دارید، بهتر است دست نگه دارید.


روسیه کشوری امنیتی است و بهتر است کمی آنها را که به امنیت و مسائل امنیتی علاقه فراوان دارند درک کنید. تا کنون مسافران زیادی، از جمله یک نویسنده "سیاره تنها" به علت چنین رفتاری، بی گناه دستگیر و جریمه شده اند.تصویر ورودی ایستگاه در امتداد راه آهن Trans-Siberian، روسیه.


4: فراموش نکنید که جدول زمانی قطار را بررسی کنید.


روسیه کشوری بسیار پهناور است و به همین چندین منطقه زمانی در این کشور وجود دارد. اما در سیستم حمل و نقل ریلی، برای ایجاد هماهنگی در میان مناطق، ایستگاه ها و قطار های مختلف، در سراسر روسیه، جدول زمانی برای قطار های با مسیر های طولانی، بر اساس زمان مسکو نوشته شده است.


تنها استثنائات آن برای خدمات ریلی در مناطق حومه ای است که بر مبنای زمان محلی اجرا می شوند. اما نه همیشه، بنابراین، برنامه زمانی این قطار ها نیز دوبار بررسی می شود.


در بیشتر مواقع ساعتهای ایستگاه ها نیز در سرتاسر روسیه به زمان مسکو تنظیم شده است. بنا براین توجه داشته باشید که مسکو و سنت پترزبورگ هر دو در یک منطقه زمانی قرار دارند.


5: اگر توسط پلیس متوقف شدید تعجب نکنید.


همیشه یک فتوکپی از مدارک خود شمال گذرنامه، ویزا و ثبت نام ورود خود را به همراه داشته باشید و آنها را در زمانی که یک افسر درخواست رؤیت مدارک را داشت، به او ارائه کنید.


برخی از کارمندان روسی ممکن است از شما انتظار پرداخت های غیر رسمی برای تسریع خدمات شان به شما را داشته باشند، بنابراین همیشه در قبال درخواست های غیر بی تفاوت بوده و پرداخت های خود را تنها در قبال درخواست های رسمی انجام دهید.تصویر دریاچه آب شیرین باکال در روسیه.


در پایان می توان گفت که در روسیه قوانین، مقررات و عرف های خاصی وجود دارد که اگرچه ممکن است برای ما عجیب باشند، اما واقعیت هایی هستند که در مسافرت به روسیه با آنها روبه رو خواهیم بود.


بنا براین بهتر است قبل از مسافرت خود به روسیه این موارد را مطالعه نموده و در هنگام مسافرت در روسیه آنها را مد نظر داشته باشیم تا مسلفرتی بدون مشکل و لدت بخش تر را به همراه عزیزان مان تجربه نماییم.


berimyeja.com مرجع کامل گردشگری و معرف بهترین و معتبرترین آژانس های مسافرتی ایران  • این مطلب توسط سایت بریم یه جا تهیه شده و انتشار و استفاده از این مطلب فقط با ذکر منبع مجاز میباشد .

  • نویسنده مطلب : ستار کنجوری