راهنمای گردشگری روسیه (1)

راهنمای گردشگری روسیه برای گردشگرانی که بار اول به این کشور مسافرت می کنند بسیار مفید بوده و می تواند در داشتن مسافرتی بهتر و لذت بخش تر به گردشگران روسیه کمک نماید.


در این راهنمای گردشگری باید ها و نباید های ضروری را برای مدت زمانی که در روسیه حضور دارید به طور خلاصه آورده ایم تا در مدت اقامت خود در روسیه مشکلات کمتری داشته باشید و بتوانید از وقت خود استفاده بهتری برای بازدید از جاذبه های گردشگری روسیه داشته باشید.


روسیه بزرگترین کشور جغرافیایی جهان، با هنر شناخته شده جهانی، مناظر حماسی، جامعه چند ملیتی با سرزمینی متنوع و جذاب است. شما ممکن است به صبر و پشتکار در غنی سازی هرچه بیشتر اولین مسافرت خود در روسیه نیاز داشته باشید. اینجا نویسنده نکاتی را بیان می دارد که برای جلوگیری از مشکلات معمول در بازدید از روسیه لازم است بدانید.تصویر نمایشگاه روز سنت پترزبورگ در Prospekt Nevsky.


در ادامه چند مورد از "باید" های مسافرت در روسیه را را مرور می نماییم:


1: کمی زودتر درخواست ویزا داده و برای ورود به روسیه ثبت نام کنید.


این نکته ای که همه باید به آن توجه کنند. البته ممکن است بتوانید این کار را در آخرین لحظه نیز آنجام دهید، اما این کار ممکن است هزینه های بیشتری را بر شما تحمیل نماید.


حد اقل یک ماه قبل از آغاز مسافرت پروسه درخواست ویزا را شروع نموده و از یک آژانس متخصص در امور اخذ ویزا و رزرو بلیط های رفت و برگشت مشاوره یا کمک بگیرید. هر مسافر می بایست ویزای خود را حد اکثر پس از هفت روز از تاریخ ورود ثبت نام نمایید، به جز روزهای تعطیل عمومی و تعطیلات آخر هفته. تعهد ثبت نام با هتل یا خوابگاه شما است؛ و اگر در یک اقامتگاه خصوصی اقامت دارید مسئول آن صاحبخانه، دوست یا خانواده شما می باشد.


2: رویدادهای تقویم را بر رسی کنید.


در طول تعطیلات مهم  از جمله هفته اول ماه ژانویه (بین روز سال نو و کریسمس ارتدکس) و هفته اول یا دوم ماه مه (روزهای نزدیک به روز کارگر، روز مه و روز پیروزی)، مسکو و سن پترزبورگ تقریباً خالی از سکنه می شود.


با این وجود، هر دو شهر در طول این دوره ها با جشن ها، کنسرت ها و رویدادهای دیگر این مناسبت ها را جشن می گیرند، اما موزه ها و مؤسسات دیگر ممکن است ساعت های کاری خود را کوتاه کرده و یا کاملا بسته شوند.


ممکن است سپتامبر بهترین زمان برای بازدید از سنت پترزبورگ باشد، اما اواسط ماه ژوئن بهترین زمان برای بازدید از این شهر زیبا است، در حالی که شبهای روشن در اوج خود قرار دارند.تصویر تئاتر بلشویک مسکو در شب.


3: حتی برای یک شب ماندن در شهر، لباس مناسب بپوش.


گذشته از چهره موسکو، مطمئن نیستیم که شما این کار را انجام دهید، ولی با این کار و با کمی تلاش بیشتر می توانید شانس خود را برای ورود به مکان های بهتری افزایش دهید، کفش پاشنه بلند و دامن برای زنان، و لباس سر تا چا مشکی برای مردان محبوب ترین لباس در اینجاست.


روس ها نیز وقتی که به تئاتر و یا یک رستوران شیک می روند دوست دارند شما را نیز در این مکان ها با همین پوشش محبوب ببینند.


4: الفبای سیریلی را یاد بگیرید.


هرچقدر برای یاد گیری الفبای سیریلی تلاش کنید ارزشش را دارد. زیرا یاد گیری این الفبا، ده برابر تلاشی که برای آموختنش کرده اید، به شما کمک کند. زیرا نه تنها باعث می شود که بتوانید ارتباط بهتری با محیط خود در روسیه برقرار کنید، به شما کمک خواهد کرد تا نشانه های خیابان و مترو، نقشه ها، جداول زمانی و منوها را رمزگشایی کنید.5: هزینه های زیاد خود در روسیه را پیش بینی کنید.


یکی از علت های شکست ژرمن ها در روسیه در جنگ جهانی دوم، گرانی و کمبود اقلام مورد نیاز در روسیه و عدم توفیق آن ها در دست یابی به خوراک و دارو و پوشاک بود. البته با اینکه نمی توان این موضوع را با هزینه های گردشگری در روسیه مقایسه نمود، اما این را در نظر داشته باشید که وقتی به روسیه وارد می شوید، دور از منزل خود و در سر زمینی پهناور حضور دارید که ممکن است مجبور باشید همه چیز را گرانتر از آن مقداری که تصورش را می کردید خریداری نمایید.


مسکو یکی از گران ترین شهرهای جهان است و سن پترزبورگ نیز مقصدی ارزان برای گردشگری نیست. در بسیاری از رستوران ها و هتل ها می بایست هزینه های زیادی را صرف ماندن و خوردن خود در روسیه کنید.


همچنین شما به عنوان یک خارجی لازم است خود را برای پرداخت هزینه بلیط برخی از موزه ها بیش از یک فرد روسی آماده کنید. خارجی ها در روسیه برای ورود به موزه ها و بسیاری دیگر از جاذبه های گردشگری، اغلب تا 10 برابر قیمتی که روس ها پرداخت می کنند، باید برای خرید بلیط خود هزینه بپردازند.تصویر کلیسای سنت باسیل در میدان سرخ مسکو.


البته اگر دانش آموز یا دانشجو باشید، مدارک شناسایی تحصیلی شما می تواند به شما در صرفه جویی در هزینه خرید بلیط موزه ها و دیگر مؤسسات کمک نماید.


در رستوران ها "ناهار کسب و کار" (business lunches) را سفارش دهید که هم مقدار و کیفیت بالایی دارد و هم با قیمت ارزان تری ارائه می شود.


آخرین محبتی که شهر های بزرگ به شما ارزانی می دارد، امکان رفتن به آنتب کافه ها (anti-cafes) است؛ جایی که شما با پرداخت هزینه اندکی می توانید از قهوه، تنقلات، وای فای رایگان  یا حتی بازی های کامپیوتری به اندازه کافی لذت ببرید و لحظات شادی را در کنار خواناده یا دوستان خود تجربه نمایید.


یک نکته قابل تأمل در روسیه نیز این است که گاهاً دیده می شود که رانندگان تاکسی و فروشندگان بازار گاهی اوقات سعی می کنند هزینه های بسشتری از خارجی در قبال خدمات یا کالاهای خود دریافت نمایند؛ بنابراین بد نیست عباراتی را به زبان روسی برای چانه زنی در روسیه، در هنگام خرید کالا یا خدمات متفاوت یاد بگیرید. این موضوع ممکن است به شما در صرفه جویی هزینه هایتان کمک نماید.


جهت خواندن ادامه این مقاله اینجا را کلیک نمایید.


berimyeja.com مرجع کامل گردشگری و معرف بهترین و معتبرترین آژانس های مسافرتی ایران  • این مطلب توسط سایت بریم یه جا تهیه شده و انتشار و استفاده از این مطلب فقط با ذکر منبع مجاز میباشد .

  • نویسنده مطلب : ستار کنجوری