راهنمای سفر به لندن

جمعیت: 8.308.000 نفر


زمان دیدتر: لندن همه سال خوب است، البته زمستان ها ، اواخر آبان تا ا.الیا فروردین سرد میشود .


دیدنی ها: 


پارک های زیبای لندن: از جمله "پارک رجنت " با باغ وحش دیدنی و " هاید پارک" با آب نمایی که به یاد "شاهزاده دیانا" درست شده است.


سواری در اتوبوس های قرمز رنگ دو طبقه ی مشهور لدنی، که در طول روز تنها در مسیرهای شماره نه و پانزده، مسیری در راستای آثار باستانی حرکت میکنند، یا گشت شهری با اتوبوس های روباز ویژه.


"تاتر شکسپیر "، در ساحل جنوبی رود تیمز سفر روی "رودخانه تیمز"؛ از " وست مینیستر" تا "گرینویچ" ،" موزه ی سلطنتی جنگ" "خانه سامرست:، بنایی دیدنی از سده ی هجدهم با چشم انداز رودخانه در برابرش،همراه با موسسه هنری "کورتالد"،شامل مجموعه ی هنری "گیلبرت" و غرفه های "هرمیتاژ"


دانستنی ها: میگویند در سال 1962 آمریکا ها " لندن بریج" (پل لندن) را به خیال اینکه "تاور بیج" است خریدند تا آن را در "آریزونا" از نو برپا کنند.


هرچند چنین چیزی حقیقت ندارد ، اما داستان جالبی است!


لندن:پایتخت کشور انگلستا، یکی از بزرگ ترین شهر های جهان است، که در تاریخ بشر نقشی پر رنگ و کلیدی بازی کرده است.این شهر در عرصه ی مالی، بازرگانی و فرهنگی ارزش و جایگاهی جهانی دارد و از همین روست که همواره در مسائل بین المللی تاثیری به سزا داشته است.


لندن بی گمان از اصلی ترین مراکز گردشگری دنیاست. سازمان یونسکو چهار مکان ارزشمند این شهر را به فهرست میراث جهانی افزوده است.این چهار مورد عتبارند از؛"برج لندن"، و "ساعت گرینویچ"،"باغ های سلطنتی کیو"،"صومعه وست مینستر" و کاخ وکلیسای "سنت مارگریت". افزون بر این آثار ، جاذبه های دیگری در این شهر وجود دارند که گردشگران را به سوی خود میکشانند ؛ " کاخ باکینگهام " ، "تاور بریج" ، " بیگ بن" ، "خانه ی پارلمان" (خانه مجلس)، " چرخ و فلک لندن - آی" (چشم لندن) - که حتما باید تجربه اش کنید، " ستون نلسن" واقع در میدان "ترافالگار" ،"کلیسای جامع سنت پل"، "طاق مرمر" و "سیرک پیکادلی" . با این همه جاذبه ی این شهر بیشتر از آن است که بتوان در چند خط خلاصه کرد.
باید رفت و از نزدیک دید؛ مجموعه ای از آثار برجسته و با شکوه با معماری هایی به سبک ویکتوریایی و گرگوری.


در آتش سوزی سال 1666، که از " کوچه ی پودینگ" آغاز شد، تنها شمار اندکی از بناهای کهنی که در مرکز شهر دیده می شدند، سالم برجا ماندند.بمباران های گسترده ی جنگ جهانی دوم نیز به لندن آسیب بسیاری وارد کرد.پس از جنگ ، باز سازی و گسترش لندن با آمیزه ای از شیوه های گوناگون معماری انجام گرفت .


همین امر سبب شده که لندن هویت شهری ویژه ای پیدا کند.اکنون کانون اصلی لندن ( منظور مرکز امور مالی و اقتصادی شهر است)، در قلب نطقه منطقه ای با ساخت و سازهای فوق مدرن واقع شده است، محله ای که از نظر گیرایی با "لندن کهن" در رقابت است.


محله ای که از نظر گیرایی با " لندن کهن " در رقابت است . محله های شرقی تر شهر هم  شاهد نو سازی  انبوه و در نتیجه آبادانی و رفاه بیشری بودند که به بهانه ی میزبانی بازی های المپیک سال 2012، انجام گرفت.


در موزه های شگفت انگیز این شهر تسهیلات فرهنگی گسترده ای بود که از سراسر دنیا برای لندن فراهم شده و نتیجه موزه های کم نظیری است مانند " موزه ی بریتانیا " ، " موزه ویکتوریا و آلبرت " ، " موزه ی تاریخ طبیعی "، " موزه ی علوم" ،" گالری ملی"، " گالری تصویری ملی"، " موزه ی تیت بریتانیا " و " موزه ی هنری تیت مدرن".این شهر با تئاتر های بسیار و سالن های کنسرت فراوان ، پایتخت تفریح و سرگرمی هم به شمار میرود. سر انجام برای اهل خرید، خبر خوش اینکه ؛ لندن بازارهای فراوانی دارد. در کنار فروشگاه های گران و سطح بالا در "نایت بریج" ،ۀ فروشگاه های خرده فروشی منطقه " وست اند"، " خیابان آکسفورد" و " خیابن ریجنت" هم وجود دارند که بابت جلب مشتری چیزی از آن فروشگاه های گران قیمت ، کم ندارند.


اگر از بین گزینه های بیشماری که در مورد جای خواب ، خوراک، نوشیدنی و تفریحات دارید به دنبال پیشنهاد و توصیه ای هستید، نخست به این پرسش پاسخ دهید، که راهگشاست.بگویید "چه مدت قرار است در این شهر بمانید؟"