راهنمای سفر به سریلانکا

سریلانکاجمهوری دمکراتیک سریلانکا جزیره کوچکی به شکل یک قطره آب در اقیانوس هند واقع گردیده و از شمال با کشور هند و از جنوب با جزایر مالدیو هم مرز میباشد . مساحت سری لانکا 610/65 کیلومتر مربع است و جمعیت آن بالغ بر 21 میلیون نفر و پایتخت تجاری این کشور شهر کلومبومیباشد . واحد پول این کشور روپیه است 76% مردم سریلانکا بودایی 8%  مسلمان .8% هندو . و 6% مسیحی میباشد.


زبان رسمی این کشور سینهالی و تامیلی است . آب و هوای سریلانکا به دلیل نزدیکی آ ن به خط استواو با احاطه شدن آن توسط اقیانوس . آب و هوایی استوایی معتدل دارد.


سوغات این کشور میتوان به انواع ادویه جات و چای سیلان اشاره کرد . ویزای این کشور به محض ورود مسافر به سریلانکا صادر میشود.


مسیری که در سریلانکا میتوان طی کرد همانند مثلث است که راس های این مثلث را 3 کیلومتر . کندی و بنتوتا تشکیل میدهد.شهر کلومبو


کلومبو پایتخت و بزرگترین شهر از سریلانکا با جمعیت 46 میلیون یک مقصد توریستی به شمار میرود. این شهر در کرانه غربی و نزدیک شهر کوته پایتخت سیاسی سریلانکا واقع گردیدهاست . شهر کلومبو شهری چند قومی و چند فرهنگی است که عموما  قوم سینهالی مورها و تامیل ها را شامل میشود.


جاذبه های گردشگری


از دیدنی های این شهر میباشد .


............................................نیز محلی است که فیل ها در آنجا همچنین نگهداری میشود و شما میتوانید از دیدن نحوه شتشو غذا دادن به فیل ها و فیل سواری لذت ببرید .


کلومبو منبع خرید ادویه جات میباشد .


مراکز خرید در شهر کلومبو:


1-مرکز خرید خانه مد


................................


2-مرکز خرید اودل


.................................


3-مرکز فروش جواهر کلومبو


....................................


4-رامافور


.......................


هتل سینامون لیک ساید


این هتل در نزدیکی دریاچه بیرا واقع گردیده است . فاصله این هتل تا فرودگاه بین المللی تقریبا 45 دقیقه و نزدیک به ایستگاه اتوبوس . مترو. و همچنین مرکز خرید میباشد. این هتل دارای 340 اتاق میباشد . از امکانات این هتل میتوان به اینترنت پر سرعت در اتاق ها و سیستم تهویه . پارک ( محوطه سبز ) و انواع کافی شاپ و بار اشاره کرد این هتل شامل 9 رستوران بین المللی و محلی سر پوشیده و باز میباشد.


امکانات ورزشی تفریحی


باشگاه بدنسازی زمین تنیس . اسکواش. بیلیارد. استخر روباز و سرپوشیده و استخر مخصوص کودکان مرکز ماساژ سونا و جکوزی ......


کتابخانه . زمین بازی کودکان . اتاق بازی های کامپیوتری  . کرایه اتومبیل . خشکشویی . صرافی . انبار بار و چمدان


تاج سامودرا کلومبو


این هتل 5 ستاره در مرکز فعالیت های تجاری شهر کلومبو واقع گردیده است این هتل شامل 300 اتاق میباشد . فاصله هتل تا با فرودگاه بین المللی تقریبا 45 دقیقه و هم چنین فاصله آن با ایستگاه قطار شهری 5 دقیقه میباشد این هتل دارای 7 رستوران بین المللی با ر و کافی شاپ میباشد.


امکانات ورزشی و تفریحی


استخر روباز زمنین تنیس . پینگ پنگ . باشگاه بدنسازی . ماساژ . اینترنت پرسرعت . اجاره ماشین و پارکینگ  صرافی . خشکشویی و ....


هتل گالاداریاین هتل 5 ستاره  با 426 اتاق در مرکز منطقه تجاری شهر کلومبو ونزدیک دریاچه بیرا ....... واقع شده است . فاصله این هتل تا فرودگاه بین المللی تقریبا 45 دقیقه میباشد . این هتل دارای 2 کافی شاپ و بار و همچینین دارای 9 رستوران بین المللی و محلی میباشد.


امکاناتت و تفریحی و رفاهی : استخر روباز ، سونا و جکوزی ، مرکز سلامت و ماساژ باشگاه بدنسازی ،  حمام ترکی و بخار ، زمین تنیس ، زمین گلف، اتاق بازی، ایوان مخصوص حمام آفتاب ، زمین بازی مخصوص کودکان ، فروشگاههای متعدد ، خشکشویی ، صرافی کتابخانه و ......


کینگزبری


این هتل 5 ستاره با 229 اتاق در نزدیکی اقیانوس هند واقع گردیده است . فاصله آن با فرودگاه بین المللی تقریبا 45 دقیقه و همچنین فاصله این هتل با مرکز شهر و جاذبه های گردشگری کمتر از 15 دقیقه پیاده روی میباشد این هتل همانند هتل های دیگر دارای انواع رستوران های بین المللی و بار میباشد . اتاق های این هتل نورگیر و دارای سیستم تهویه میباشد.


امکانات تفریحی و رفاهی


استخر سرپوشیده و روباز ، سونا و جکوزی ، باشگاه بدنسازی ، ماساژ،اینترنت پرسرعت ، سالن آرایش و زیبایی ، صرافی ، اجاره ماشین و پارکینگ خشکشویی ، صرافی ، انبار بار و چمدان و......


سینامون  گرند


این هتل 5 ستاره در فاصله 37 کیلومتری از فرودگاه و در مرکز شهر کلومبو واقع گردیده است فاصله آن تا مرکز خرید و موزه ملی سری لانکا کمتر از 15 دقیقه پیاده روی میباشد.


این هتل شامل 501 اتاق با چشم انداز روبروی شهر و ساحل اینترنت رایگان و خدمات سرو صبحانه در اتاق ها و همچنین دارای 13 رستوران بین المللی و انواع بار و کافی شاپ میباشد.


امکانات ورزشی و تفریحی :


باشگاه بدنسازی ، زمین تنیس ، و راکت ، اسکواش ، مرکز سلامت و ماساژ ، حمام بخار و آب گرم ایوان مخصوص آفتاب ،‌استخر سرپوشیده و روباز ، استخر مخصوص کودکان و


اجاره ماشین و پارکینگ سالن آرایش و زیبایی ، خشکشویی ، صرافی فروشگاههای متعدد


هیلتون کلمبو


این هتل 5 ستاره در مرکز تجاری کومبو با منظره اقیانوسی هند واقع گردیده است فاصله هتل با فرودگاه بین المللی تقریبا 45 دقیقه میباشد . این هتل دارای انواع رستورانهای بین المللی و محلی و همچنین کافی شاپ و بار میباشد.


امکانات ورزشی و تفریحی :


استخر روباز، مرکز سلامت و آبگرم سونا ، حمام بخار و باشگاه ورزشی زمین اسکوآش تنیس – پینگ پنگ ، زمین گلف زمین بازی کودکان – سرویس نگهداری کودکان اتاق بازی های کامپیوتری


اوزو کلمبو


این هتل 4 ستاره در فاصله کمتر از 3/1 کیلومتری از ایستگاه قطار شهری و در نزدیکی گالری بارفوت واقع گردیده است و همچنین فاصله هتل تا فرودگاه بین المللی 21 کیلومت میباشد. از امکانات این هتل میتوان به اینترنت پر سرعت در محوطه هتل و سیستم تهویه در اتاق ها ، پارک ( محوطه سبز) و انواع کافی شاپ و بار اشاره کرد.


امکانات ورزشی و تفریحی


باشگاه بدنسازی ، استخرروباز، مرکز ماساژ ، سونا و جکوزی ، کرایه اتومبیل ، خشکشویی، صرافی ، انبار بار و چمدان و اینترنت رایگان در محوطه هتل


سیتروس واسکادوا


این هتل 5 ستاره درست در مقابل ساحل کالوتارا و در فاصله 61 کیلومتری از فرودگاه بین المللی کلومبو واقع گردیده است .


هتل دارای 150 اتاق میباشد.


امکانات تفریحی و رفاهی


استخر روباز، باشگاه بدنسازی ، مرکز سلامت و ماساژ ، بیلیارد، موحوطه دوچرخه سواری ، اینترنت رایگان در محوطه هتل و ...


ایدن ریزورت انداسپا


این هتل 5 ستاره در نزدیکی ساحل طلای بروولا....... در شهر بنتوتا واقع گردیده است . فاصله این هتل تا فرودگاه بین المللی شهر کلومبو 96 کیلومتر میباشد. این هتل دارای 158 اتاق و همچنین دارای 3 رستوران های بین المللی ، بار و کافی شاپ میباشد.


امکانات ورزشی و تفریحی


باشگاه بدنسازی استخر روباز،مرکز سلامت ، مرکز سلامت و ماساژ ، حمام بخار و جکوزی ، سونا ، زمین تنیس ، بیلیارد، اسکواش، ماهیگیری ، انواع ورزش های آبی ، اتاق بازی مخصوص کودکان ، اینترنت رایگان در محوطه هتل ، پارکینگ ، خشکشویی ، کتابخانه و .....


سینامون بی بروولااین هتل 5 ستاره در بین درخت های نارگیل و زمینهای سرسبز شهر بنتوتا واقع گردیده است . فاصله این هتل تا فرودگاه بین الملل 55 کیلومتر میباشد این هتل دارای 200 اتاق و همچنین دارای 6 رستوران بین المللی ، کافی شاپ و بار میباشد.


امکانات تفریحی و رفاهی


استخر روباز، استخرمخصوص کودکان ، مرکز سلامت و ماساژ ، باشگاه بدنسازی ، سونا و جکوزی ، اینترنت رایگان در محوطه عمومی ، پارکینگ ، خشکشویی ، صرافی و ...


ویوانتا بای تاج بنتوتا


این هتل 5 ستاره در جنوب غربی ساحل اقیانوس هند در شهر بنتوتا و در فاصله 60 کیلومتری شهر کلومبو واقع گردیده است . این هتل دارای 162 اتاق و هم چنین دارای 5 رستوران بین المللی و محلی و 2 بار میباشد.


امکانات  ورزشی و تفریحی


ویوانتا بای تاج بنتوتا


این هتل 5 ستاره در جنوب غربی ساحل اقیانوس هند در شهر بنتوتا و در فاصله 60 کیلومتری شهر کلومبو واقع گردیده  است . این هتل دارای 162 اتاق و هم چنین دارای 5 رستوران بین المللی و محلی و 2 بار میباشد.


امکانات ورزشی و تفریحی


باشگاه بدنسازی ، مرکز ماساژ و سلامت ، جکوزی و حمام بخار ، استخر مخصوص کودکان ، زمین تنیس ، بیلیارد،اینترنت رایگان ، خشکشویی ، اجاره دوچرخه ، انواع فروشگاه های متعدد ، صرافی و ....


سنترا سی سندز ریزورت اند اسپا


این هتل 4 ستاره در فاصله 15 دقیقه ای از دریاچه لاک پشت ها و در چند قدمی رودخانه بنتوتا واقع گردیده است . فاصله هتل  تا فرودگاه بین المللی 99 کیلومتر میباشد.


این هتل دارای 166 اتاق میباشد این هتل دارای 4 رستوران  بین المللی و محلی و کافی شاپ میباشد.


امکانات ورزشی و تفریحی


باشگاه بدنسازی، استخر روباز ، مرکز سلامت و ماساژ ، سونا و جکوزی ، خشکشویی ، اینترنت  رایگان ، در محوطه هتل ، زمین مخصوص بازی کودکان و انواع ورزش های آبی و ....


هتل بنتوتا بیچ


این هتل 4 ستاره در کنار ساحل رودخانه بنتوتا در شهر بنتوتا واقع گردیده است . فاصله این هتل دریای تارتل و باغ بریف 10 دقیقه میباشد. و هم چنین فاصله هتل تا فرودگاخ بین المللی شهر کلومبو تقریبا 2 ساعت میباشد. این هتل دارای 133 اتاق و 3 رستوران بین المللی و محلی و باز میباشد.


امکانات تفریحی و رفاهی


استخر روباز و مخصوص کودکان ، مرکز ماساژ و سلامت سونا و جکوزی ، زمین تنیس ، راکت ، بیلیارد ، باشگاه بدنسازی دوچرخه سواری ، اسکواش ، خشکشویی، زمین مخصوص بازی کودکان ،انبار بار و چمدان ، اینترنت رایگان ، کتابخانه ، انواع ورزشهای آبی ( قایق سواری و .....


شهر کندی


کندی به طور تقریبی در مرکز سریلانکا که در ارتفاعات این کشور است واقع گردیده است و فاصله آن تا شهر کلومبو تقریبا 120 کیلومتر است .


کندی به عنوان قطب مذهبی در سریلانکا معروف است زیرا مهم ترین معابد بودایی ها و هندو در کنار دریاچه زیبای این شهر قرار دارد کندی هر ساله میزبان مراسم و جشن های سالیانه است . از دیگر جاذبه های این شهر باغ گیاه شناسی است سوغات کندی همان چای سیلان به دلیل مزارع چای در این منطقه میباشد.


هتل هوناس فالس


این هتل 5 ستاره در میان منظر طبیعی و در مقابل آبشار هوناس واقع گردیده است . فاصله هتل تا مرکز شهر کندی تقریبا 36 کیلومتر میباشد . این هتل دارای 32 اتاق میباشد  . از امکانات این هتل میتوان به اینترنت پر سرعت در اتاق ها و سیستم تهویه ، پارک ( محوطه سبز) و انواع کافی شاپ و بار و رستوران با انواع غذاهای محلی و بین المللی با منظره رو به دریاچه میباشد.


امکانات تفریحی و رفاهی


میز بیلیارد ، زمین تنیس و گلف استخر روباز، سونا و جکوزی ، مرکز سلامت و ماساژ، استخر و زمین  بازی مخصوص کودکان ، اتاق بازی های کامپیوتری ، انواع ورزشهای آبی ، کتابخانه ، اجاره دوچرخه و ..... میتوان اشاره کرد.


هتل ارل ریجنسی


این هتل 5 ستاره در نزدیکی دریاچه کندی و در شهر کندی واقع گردیده است این هتل یکی از هتل های لوکس کندی به شمار میرود این هتل دارای 102 اتاق میباشد.


امکانات تفریحی و رفاهی


باشگاه بدنسازی ، زمین تنیس، بیلیارد ، اسکواش ، دوچرخه سواری ، استخر روباز، استخر مخصوص کودکان ، مرکز سلامت ، و ماساژ ، اتاق بازی های کامپیوتری زمین مخصوص بازی کودکان ،خشکشویی ، صرافی و ......


انواع رستوران ها محلی و بین المللی


1-رستوران بین المللی


2-رستوران هندی


3-انواع اسنک ، نوشیدنی ، میان وعده ، بار وکافی شاپ


 


آمایا هیلز


این هتل 5 ستاره در مثلث فرهنگی کندی و مشرف به کوه و جنگل میباشد . فاصله هتل تا مرکز کندی تقریبا 10 دقیقه میباشد و همچنین فاصله آن با فرودگاه بین المللی کلومبو 117 کیلومتر میباشد . این هتل دارای 105 اتاق میباشد که دارای بالکن شخصی با نمای کوه و جنگل میباشد.


امکانات تفریحی و رفاهی


باشگاه بدنسازی ، بیلیارد ، زمین تنیس ، استخر روباز حمام آفتاب اسکواش ، ماساژ حمام بخار، سونا و جکوزی ،خشکشویی ، زمین بازی کودکان ، کلاب شبانه ، اینترنت رایگان در محوطه هتل


هتل گرند کندیان


هتل گرند کندیان یکی از جدیدترین هتل ها و در مرکز قلب کندی و همچنین در فاصله 2/1 کیلومتری از سری دالادا، موزه کندی ، همچنین استادیوم بوگامبادا واقع گردیده است . فاصله هتل تا فرودگاه بین المللی کلومبو تقریبا 85 کیلومتر میباشد. این هتل همانند هتل های دیگر دارای انواع رستوران محلی و بین المللی و همچنین کافی شاپ و بار میباشد.


امکانات ورزشی و تفریحی


باشگاه بدنسازی، بیلیارد، زمین تنیس، استخر روباز، استخر مخصوص کودکان ، ماساژ ، حمام بخار ، سونا جکوزی ، خشکشویی، اینترنت رایگان در تمامی اتاق ها و محوطه هتل و دوچرخه سواری.


هتل ماها ولی ریچ


این هتل 5 ستاره در شهر کندی و در کنار رودخانه ماهاولی و نزدیکی باغ رویال بوتانیکال واقع گردیده است . فاصله این هتل تا فرودگاه بین المللی شهر کلومبو تقریبا 3 ساعت میباشد . این هتل دارای 112اتاق در 5 طبقه میباشد.


امکانات تفریحی و رفاهی


باشگاه بدنسازی ، بیلیارد ، زمین تنیس ، استخر روباز ، استخر مخصوص کودکان ، ماساژ ، حمام بخار ، سونا و جکوزی ، خشکشویی ، اینترنت رایگان، تور قایق سواری و ورزشهای آبی ، اجاره دوچرخه و ....