در تعطیلات اوت یا اگوست 2017 کجا برویم؟

بهترین مکان برای خانواده‌ها : Wales یا ولز


چرا در این تعطیلات ارزشمند به‌جای این‌که با هزاران هزار خانواده‌ی دیگر بر سر یک‌تکه ساحل در دریای مدیترانه بجنگید، در یک سفر جاده‌ای به ولز نمی‌روید؟ هوا در این فصل سال در ولز از 28 درجه سانتی‌گراد بالاتر نمی‌رود و عمر نور روز تا ساعت 11 شب ادامه دارد. سرانجام اگر واقعاً دلتان ساحل و شنا کردن بخواهد می‌توانید به آفتابی‌ترین جای انگلیس بروید که نامش Pembrokeshire یا پمبروک شایر است و در این فصل به دلیل گرم شدن طبیعی آب خلیج، هوایی دلپذیر و مطبوع دارد. در این منطقه می‌توانید تنوع عجیب و زیبایی زیست‌محیطی را با تماشای دلفین‌های دوست‌داشتنی در پارک ملی پمبروک شایر تجربه کنید و در سواحل زیبایی st.bride  یا استی براید قدم بزنید و در چند شهر ساحلی زیبا اقامت داشته باشید.اما فراموش نکنید که در چمدان خود لباس‌های مناسب باران‌های موسمی را به همراه داشته باشید.بهترین مکان برای فرار از بافت شهر: Amsterdam یا آمستردام


درحالی‌که در تمام اروپا در ماه اوت گرمای طاقت‌فرسایی وجود دارد هوا در آمستردام بین 13 تا 23 درجه سانتی‌گراد خواهد بود. این هوا یک موقعیت ایدئال برای تماشای آثار تاریخی برجسته‌ای همچون خانه‌ی آن فرانک و موزه‌ی ونگوگ فراهم می‌کند. بیشتر جشنواره‌های معروف آمستردام در اواخر ماه ژوئیه و اوایل اوت اتفاق می‌افتد. این جشنواره‌ها شامل اجرای گروه‌های رقص و رژه می‌شود. همچنین تئاترهای خیابانی و نمایش‌های روباز از جاذبه‌های این شهر در این فصل است که همگی به‌طور رایگان برای بینندگان اجرا می‌شود.


غروب خورشید روی پل ، آمستردام، هلند


بهترین مکان برای حضور در سواحل : Bali یا بالی


ماه اوت یکی از بهترین زمان‌های ممکن برای حضور در بالی است.چراکه درجه رطوبت در این فصل سال در این منطقه به پائین ترین سطح خود می‌رسد و دمای هوا همیشه مطلوب و دلپذیر است. متوسط 27 درجه سانتی‌گراد یعنی می‌توانید یک گشت دلپذیر و رؤیایی در سواحل اندونزی داشته باشید.معروف‌ترین ساحل اندونزی احتمالاً ساحل کوتا است که به فرودگاه نگوهررایی در این کشور بسیار نزدیک است.بالی سرشار از مناطق طبیعی دیده نشده است که حضور در بسیاری از آن‌ها توسط دولت ممنوع اعلام‌شده است. اما بدون شک این وضعیت دیری نمی‌پاید و تورهای داخلی این کشور که شمارا به مناطق جذاب آن می‌برند برای گرفتن اجازه‌ی گشت‌وگذار دست‌به‌کار خواهند شد.


معبد پورا اولان دانو، بالی


بهترین مکان برای ماجراجویی : Kenya یا کنیا


این زمان فصل بازگشت 1.5 میلیون حیوان وحشی ازجمله گورخر ، گاو کوهی آفریقایی و غزال است که به دنبال آب‌وعلف به دشت‌های پهناور کنیا برمی‌گردند.این زمان بهترین موقعیت برای ساخت فیلم‌های مستند حیات‌وحش است. همان مستندهایی که نشان می‌دهد حیوانات برای گذر از رودخانه از روی آن می‌پرند و ضعیف‌ترین آن‌ها توسط تمساح‌های کمین کرده شکار می‌شود. مهاجرت درزمانی بین اواخر جولای تا اواخر نوامبر صورت می‌گیرد و تماشای این صحنه‌ها کمی به شانس شما برمی‌گردد.به‌هرحال سفر با سافاری در کنیا یک ماجراجویی تمام‌عیار است و بدون شک از انتخاب این مقصد پشیمان نخواهید شد.


تصویر زرافه‌ها در کنار دورنمایی از قله‌ی کلیمانجارو، کنیا


در پایان باید گفت :بهتر است سفر به مکان‌های تکراری که پر از تفریحاتی است که قبلاً آن‌ها را امتحان کرده‌اید و ممکن است جذابیت اولیه را برایتان نداشته باشد شمارا از لذت دیدن جاذبه‌های طبیعی و فرهنگی در سایر نقاط جهان محروم خواهد کرد. بهتر است این بار یک مقصد جدید را برای سپری کردن تعطیلات خود برگزینید.  


berimyeja.com مرجع کامل گردشگری و معرف بهترین و معتبرترین آژانس های مسافرتی ایران  • این مطلب توسط سایت بریم یه جا تهیه شده و انتشار و استفاده از این مطلب فقط با ذکر منبع مجاز میباشد .

  • نویسنده مطلب : فائقه کهربایی