دره رز ترکیه

مسیرهای پیچ خورده اطراف دره رز (Güllüdere Vadısı) برای همه سطوح پیاده روی در دسترس هستند و چشم اندازهای زیبایی از دودکش های افسانه ای را در Cappadocia ایجاد می کنند. علاوه بر آن اگرچه آن‌ها شگفت آور بودن آن را پنهان می کنند، درون کلیسای کمتر بازدید شده که از صخره های تراشیده شده ساخته شده بخش هایی از نقاشی های آبرنگی کشیده شده روی دیوارها زیبایی و پیچیدگی خود را به رخ می کشد.


اگر تنها برای رفتن به یک روستا در کاپادوکیا وقت دارید، این یکی را انتخاب کنید.


دره رز ترکیه


علامت ها را از نقطه شروع مسیر دره رز به Kolonlu Kilise دنبال کنید، سردر تراش خورده سنگی وصف ناپذیر است. مسیر را از طریق باغستان ادامه دهید و سپس از پل کوچک روی دالان آب بگذرید تا وارد کلیسای تاریک در اتاق پایین تر شوید. از راه پله بالا بروید، در آنجا رواق سنگی سفید کلیسا را خواهید یافت که با ستون های درشت سنگی نگه داشته می شوند.


از آنجا، از طریق باغستان برگردید و مسیر اصلی را به Haçlı Kilise دنبال کنید، جایی که کافه موجود در غار مرموز در ورودی یک مکان عالی برای استراحت و صرف غذا است. کلیسا، به وسیله پله های چوبی سست قابل دسترسی است و قدمت نقاشی های جذاب آن که روی محراب و سقف دیدنی آن کشیده شده به قرن 9 می رسد.


راه را به سوی شمال و از Haçlı Kilise پیش بروید، وقتی‌که شاخه های پشت سر هم در سمت راست شما قرار گرفتند از آن بگذرید تا به Üç Haçlı Kilise با آن سقف خیره کننده و نقاشی هایی از عروج عیسی مسیح که در حال حاضر خراب شده اند برسید.