خیابان‌های تایلند نمادی از فرهنگ غذا در این کشور

عذا فروشی های تایلند


تقریباً تمام تایلندی‌ها غذای خود را از خیابان و دست‌فروشان می‌خرند. در این کشور هیچ خانواده‌ای آشپزی نمی‌کند و همه غذای خود را بیرون از خانه می‌خورند. هرلحظه مردمی را می‌بینید که کیسه‌های پر از برنج ، نو دل، کاری یا سوپ را به دست گرفته‌اند و از جایی به‌جای دیگری می‌روند. تمام پیاده‌روها پر از صندلی‌هایی است که مربوط به رستوران‌های خیابان است . در این کشور در هر ساعت از روز این صندلی‌ها را پر از مردمی می‌بینید که مشغول غذا خوردن هستند. اینجا فقط احساس گرسنگی ملاک غذا خوردن است نه ساعت و زمان روز.


غذا خوردن در بانکوکدر این شهر مردم از لحظه‌ی بیدار شدنشان مشغول تهیه‌ی غذا هستند. اغلب مردم برای صبحانه میوه و سوپ را انتخاب می‌کنند و برنج‌کاری از غذاهای موردعلاقه برای ناهار است. یکی از محبوب‌ترین غذاهای این شهر موز سرخ‌شده است و بدیهی است که بعد از یکی دو ساعت که از خوردن آن می‌گذرد دوباره گرسنه خواهید شد. اما تایلندی‌ها باوجوداین همه انرژی که صرف غذا خوردن می‌کنند هرگز مثل اروپایی‌ها و آمریکایی‌ها چاق و خارج از فرم سلامتی نیستند. دلیل این وضعیت جسمی خوب آن‌ها این است که وعده‌های بسیاری در روز می‌خورند اما همه‌ی آن‌ها از میان میوه و سبزی‌ها سالم انتخاب می‌شود  و تقریباًهمه‌ی آن‌ها کم‌حجم و کم‌کالری است. به همین دلیل است که زودبه‌زود گرسنه می‌شوند و غذا می‌خورند اما چاق نیستند.در این کشور هوا همواره بوی مرغ سرخ‌شده با ادویه‌هایی مثل سیر و کاری می‌دهد. بویی اشتها برانگیز و جذاب از غذایی که می‌توانید آن را برای وعده‌ی ناهار یا شام خود انتخاب کنید. البته غذاهای این کشور همواره تندوتیز است که در این مورد باید به‌اندازه‌ی کافی دقت کنید. در این شهر هرگز گرسنه نخواهید ماند چراکه می‌توانید بهترین و تازه‌ترین مرغ و ماهی سرخ‌شده را در کنار بشقاب‌های سالاد با کمترین قیمت به دست بیاورید.


غذاهای دریایی تایلند


در پایان باید گفت :


بدون شک در دسترس بودن این‌همه غذای متنوع در بیست‌وچهار ساعت روز و همه‌ی روزهای سال یکی از جاذبه‌های خوش‌طعم برای دوستداران غذا است. وضعیتی از آسایش غذا خوردن که شاید در هیچ کشور دیگری به‌جز تایلند آن را با این شکل و کیفیت تجربه نکنید.  • این مطلب توسط سایت بریم یه جا تهیه شده و انتشار و استفاده از این مطلب فقط با ذکر منبع مجاز میباشد .

  • نویسنده مطلب : فائقه کهربایی