جزیره ای خطرناک در تایلند به نام کو فی فی

وقتی که نام جزایر خطرناک رو می شنوید حتما ناخوداگاه به یاد هائیتی Haïti که در معرض زلزله و فقر شدید قراره می افتید! شاید هم به استرالیا Australia فکر کنید و عنکبوت ها و مارهای خطرناکی که در این جزیره وجود داره! یا اصلا پارو کمی فراتر بزاریم! شاید شما به راه های دورتری از جنگل بورنرو Bornero فکر کنید. اما خب یک جزیره ی بسیار خطرناک دیگه ای هم وجود داره که کمتر شناخته شده است. این جزیره کو فی فی Kophiphi نام داره که در سواحل تایلند Thailand واقع شده است.


کو فی فی یکی از معروف ترین جزایر تایلند است. یکی از بزرگترین مقصد های توریستی تایلند به شمار می آید و جایی است که در آن فیلم The Beach نیز فیلمبرداری شده. همه ساله هزاران نفر از سرتاسر جهان به این جزیره سفر می کنند تا در آفتاب سواحل اون آرام بگیرند و یا در آب های اون شنا کنند یا حتی به تماشای صخره های زیبای اطراف اون بنشینند اما با وجود شهرت جهانی این مکان برای یک سفر خوب و لذت بخش برای بسیاری از مسافران جوان اغلب می تواند خطرناک ترین انتخاب برای مسافرت از طریق آسیای جنوب شرقی باشد.


برای کسانی که با سطل تایلندی آشنا نیستند لازم است عرض کنم ترکیبی از ردبول، ویسکی تایلندی و کک هست. در اولین داستان شخصی من و بطری تایلندی بنظر نمیرسید و هیچوقت گمان نمیکردم که موضوع جدی ای باشد و برای من ضرری را به همراه داشته باشد.


با سوزاندن یک طناب و فرود آن روی پای من تا سه هفته به درمان قطعی نرسیده ام و مجبور شدم تا به بیمارستان تایلند مراجعه کنم. اما دیگرانی وجود داشتند که حتی وضعیت حادتری نسبت به من را تجربه می کردند. از روی طناب های شعله ور آتشین می پریدند و یا اعمال خطرناکی در مواجهه با میله های آتشین انجام می دادند. من در همان جا یک مرد بریتانیایی را دیدم که به هیچ عنوان حال و روز خوبی نداشت او بیش از حد مست شده بود و نمی توانست سوختگی های روی پاهایش را احساس کند. 


در هر شب از ساعت 22 به بعد شما می توانید به نزدیکی یکی از میله های ساحل بروید و یک نمایش هیجان انگیز از رقصنده های آتش سوزی، پرش از روی آتش و حتی یک آتش سوزی را تماشا کنید. با توجه به این که اولین نوشیدنی خود را میل می کنید مطمئنا به این فکر خواهید کرد که چگونه چنین چیزی ممکن است و چه عصبی می تواند این تسلط بر آتش را کنترل کند. اما به نظر می رسد تایلندی هایی که این حرکت را انجام می دهند از نیروهای ویژه ای برخوردار باشند و در واقع این تایلندی ها هستند که آتش را کنترل و سرپرستی می کنند. آنها یک استعداد واقعی دارند.


  


با این حال هنگامی که به اواخر شب نزدیک می شوید چیزهایی شروع به تغییر کردن می کنند مردم محلی از گردشگران برای شرکت در یک پرش عمومی و کاملا بی خطر دعوت می کنند و ضمانت می دهند که هیچ اتفاق بدی نخواهد افتاد با این حال با گذشت زمان مردم بیشتر هیجان زده می شوند و می خواهند که سریعتر و گاهی اوقات دوبار در یک زمان پرش را انجام دهند همانطور که سطل تایلندی (نوشابه ذکر شده در بالا) را مصرف می کنند از قدرت رفلکس آن ها کم شده و صدمه میبینند و شما می توانید در روز بعد افراد زخمی شده را به راحتی شناسایی کنید.


من در میان بهترین ها در تایلند بودم من عاشق سواحل و افرادی بودم که ملاقات کرده ام با این حال خیلی مهم است از آنچه که در این جا می گذرد آگاهی داشته باشید و تحت تاثیر دوستان و یا شجاعت کاذب قرار نگیرید.