جاذبه گردشگری مسکو: هفت خواهر مسکو

جاذبه های گردشگری مسکو: هفت خواهر مسکو گنجینه ای ارزشمند و دیدنی از معماری معاصر در مسکو است که با هزینه های بسیار گزاف در دوران اتحاد جماهیر شوروی ساخته شده و هدف از آن زیبایی بخشی و ایجاد چهره ای مدرن برای مسکو در مقایسه با شهر های غربی بوده است.جاذبه های گردشگری مسکو، هفت خواهر مسکو، این برج های عظیم را با رانندگی در خیابان های این شهر نمی توان دید.


استالینسکی ویسوتکی "Stalinskie Vysotki" (ساختمان های بلند قدیم استالین)، که همچنین به نام هفت خواهر نیز شناخته می شوند، یک گنجینه زیبایی شناسی گرانبها است که در سال های پس از جنگ ساخته شده اند.امروزه هفت خواهران ترکیبی پیچیده از سبک های متفاوت معماری مانند سبک باروک و گوتیک روسیه هستند که شامل وزارت امور خارجه، دانشگاه دولتی مسکو، هتل اوکراین، هتل هیلتون مسکو لنینگاردسکی (Hilton Moscow Leningradskaya)، آپارتمان کوتنیچسکی امبناکمنت (Kotelnicheskaya Embankment) ، ساختمان میدان و ساختمان اداری رد گیتس (Red Gates) می باشد.


چه از این ساختمان ها خوشمان بیاید و چه نه، آنها بر افق های چهره این شهر غالب هستند و یاد آور شگفت انگیز از گذشته ما هستند، در حال که هنوز از ایستادگی و جلب توجه فراوانی برخوردارند.بالا ترین ساختمان هفت خواهر ساختمان اصلی دانشگاه دولتی مسکو است، که برج اصلی آن با وسعت 240 متر بلند ترین ساختمان آموزشی جهان است. این منطقه به دلیل ترکیب بزرگی که دارد و پارک زبایی که در آن است بسیار دیدنی است.


در نزدیکی آسمان خراش به سمت اسپروهیل (Sparrow Hill) بروید تا منظره زیبایی از شهر مسکو را به دست بیاورید. در آنجا می توانید هفت خواهر را با هم ببینید و این عظمت را نمی توان در مورد این بنای ارزشمند نا دیده گرفت.


همچنین، استادیوم ورزی لوژنیکی (Luzhniki) در آنجا به وضوح قابل مشاهده است که در آن فینال لیگ قهرمانان فوتبال در سال 2009 بین منچستر یونایتد و چلسی برگزار شد.ساخت و ساز ساختمان اداری دروازه سرخ (Red Gates) بسیار قابل توجه بود. جناح راست آن در بالای ایستگاه مترو کار می کرد.  به منظور جلوگیری از نشت آبهای جاری از محل ساخت و ساز به داخل ایستگاه، دستگاه های غول پیکر آن با را خاک خنثی کرده و عمدتاً ساختمان به یک سمت چرخانده شده است.


پس از تکمیل، اجازه داده شد تا خاک یخ زده خنک شود و ساختمان در سطح افقی قرار داشته باشد. این روش پیشگام در معماری تا کنون در هیچ جای دیگری از جهان استفاده نشده است.پس از جنگ جهانی دوم، یوسف استالین که اولین وزیر امور خارجه شوروی و دومین رهبر اتحاد جماهیر شوروی بود، دستور داد تا هفت آسمان خراش را برای رقابت خط مقدس مسکو با شهرهای بزرگ سرمايه داری جهان به کار ببندند.


از آنجا که تا آن زمان تکنولوژی اجرای ساخت آسمان خراش در روسیه هرگز استفاده نشده بود، این پروژه یک چالش واقعی برای معماران و مهندسان روس بود؛ زیرا مسکو در خاک نرم قرار داشت که نیاز به ساخت فنداسیون های بسیار عمیق تر برای ساختمان های بلند داشت.با این حال، استالین آماده بود با سرمایه گذاری در این زمینه تمام امور مالی و انرژی مورد نیاز را تأمین کند. در حالی که در ایالات متحده آسمان خراش ها در شهر های بزرگ به دلیل قیمت زمین ساخته شده بود، دلیل ساخت آن ها در مسکو این نبود، زیرا زمین در مسکو و کل اتحاد جماهیر شوروی جزو اموال عمومی و در کنترل دولت بود.


طرح اصلی برای همه آنها، "کاخ شوراها"، در واقع یک مفهوم متعلق به دوران پیش از جنگ بود.


این پروژه که به جای باز سازی "کلیسای ناجی مسیح" (بزرگترین کلیسای ارتدکس شرقی) اجرا شد، بسیار بزرگتر از آن و البته پر بسیار حاشیه و بحث بر انگیز بود.این بنای بزرگ ممتاز سوسیالیسم باید دارای 420 متر ارتفاع با مجسمه غول پیکر لنین در بالای خود باشد. کلیسای جامع نیز در حالی که به آوار تبدیل شده است، پروژه باز سازی آن به دلیل آغاز جنگ و هزینه های فراوانی که نرم بودن خاک آن منطقه برای باز سازی کلیسا بر این پروژه تحمیل می کرد، متوقف شد.


پس از مرگ استالین، گودال ایجاد شده برای ساخت فونداسیون، با پر شدن از سیلاب به بزرگترین استخر شنا در جهان تبدیل شد! در نهایت، پس از فروپاشی اتحاد جماهیر شوروی، یک اثر چشمگیر از کلیسای نجات دهنده مسیح در سالهای دهه 1990 میلادی در آن محل بازسازی شد.


berimyeja.com مرجع کامل گردشگری و معرف بهترین و معتبرترین آژانس های مسافرتی ایران  • این مطلب توسط سایت بریم یه جا تهیه شده و انتشار و استفاده از این مطلب فقط با ذکر منبع مجاز میباشد .

  • نویسنده مطلب : ستار کنجوری