جاذبه گردشگری سنت پترزبورگ: موزه ملی هرمیتاژ

در سنت پترزبورگ که یکی از تاریخی ترین و بزرگ ترین شهر های اروپا می باشد، جاذبه های گردشگری فراوانی برای بازدید وجود دارد.


موزه ملی هرمیتاژ یکی از جذاب ترین و دیدنی ترین جاذبه های گردشگری فراوان در شهر تاریخی سنت پترزبورگ روسیه می باشد.به دلیل همین فراوانی جاذبه های گردشگری در سنت پترزبورگ، یکی از مشکلاتی که گردشگران مستقل با آن روبه رو هستند، کمبود زمان برای بازدید از همه این جاذبه های می باشد. زیرا دیدن همه آن ها و تجربه همه تفریحاتی که در سنت پترزبورگ وجود دارد نیازمند هفته ها، و شاید ماه ها زمان می باشد.


همین امر سنت پترزبورگ را تبدیل به یکی از بزرگ ترین و محبوب ترین مقاصد گردشگری در دنیا کرده است که هر ساله ده ها میلیون گردشگر از روسیه، اروپا و سراسر جهان برای گذراندن تعطیلاتی با شکوه به این شهر مسافرت می کنند.


در ادامه به معرفی یکی از دیدنی ترین جاذبه های گردشگری سنت پترزبورگ می پردازیم:


موزه ملی هرمیتاژموزه ملی هرمیتاژ بی شک معروف ترین جاذبه گردشگری سنت پترزبورگ و نیز یکی از معروف ترین جاذبه های گردشگری در جهان می باشد، که به عنوان یکی از بزرگترین خزانه های هنر و آثار باستانی در جهان شناخته می شود.


نام هرمیتاژ از احترام و اعتبار بسیاری برخوردار است، و بازدید از آن به اندازه کافی برای هر مسافر که به سنت پترزورگ وارد می شود جذاب است، تا به عنوان یکی از اولین کارهایی که می خواهد در این شهر انجام دهد، بلیط آن را برای خود رزرو نماید.


موزه هرمیتاژ در حال حاضر در چندین سایت قرار دارد، اما برای اکثر بازدیدکنندگان، مجموعه اصلی آن در کاخ زمستانی است که بازدید از آن جزء اساسی هر سفرنامه سن پترزبورگ می باشد.موزه هرمیتاژ که بزرگترین مجموعه های نقاشی در جهان است، از سال 1852 برای بازدید عموم افتتاح شده است، اما تاریخچه جمع آوری آثار آن قدمت بسیار بیشتری دارد و قبلا به عنوان یک گنجینه ملی نگهداری می شده است. البته هنوز هم دسترسی به تمامی بخش آن برای عموم آزاد نیست، و تنها بخش هایی از آن را بازدید کنندگان می توانند ببینند.


در این موزه نه تنها قرن ها از تاریخ هنرهای معاصر اروپایی و مجموعه ای غنی از آثار تاریخی یونان و روم را پیدا خواهید کرد، بلکه علاوه بر آن، اتاق های دولتی شگفت انگیز  و با شکوه متعلق به خانواده امپراتوری روسیه در قرون هجدهم و نوزدهم را نیز می توانید ببینید.


از تابستان سال 2014، بخش بزرگی از مجموعه مشهور هرمیتاژ شامل هنرهای امپرسیونیست و پسا امپرسیونیست (تجسمی و پسا تجسمی) که از نظر کیفیت هنری، بدون شک نقطه عطفی در این مجموعه به شمار می رود، از اطراف میدان قصر به ساختمان ستاد عمومی منتقل شده است.


بنابراین اگر دلیل اصلی شما برای بازدید از هرمیتاژ این است که آثار مربوط به این هنر را ببینید، پس باید مقداری از وقت خود را برای بازدید از محل دوم ذخیره کنید، احتمالا با یک تعطیلات تفریحی میان این دو بازدید.بازدید از این موزه با بیش از سه میلیون آیتم می تواند بسیار طولانی و لذت بخش باشد. البته تازه واردان در اولین بازدید خود تنها می توانند امیدوار به داشتن نگاهی اجمالی به آثار موجود در این موزه، از آثار امپرسیونیست تا گنجینه های جذاب شرقی در اولین ساعات بازدید خود باشند.


طی یک بر آورد در مورد مدت زمان مورد نیاز برای بازدید کامل از این موزه، اگر بخواهید برای دیدن هر اثر تنها یک دقیقه زمان صرف کنید، نیاز به 11 سال زمان برای بازدید خواهید داشت تا بتوانید همه آثار موزه هرمیتاژ را ببینید؛ بازدیدی که شاید هیچ کس تا بحال انجام نداده باشد!


بسیاری از بازدید کنندگان ترجیه می دهند در تورهای هدایت شده برای بازدید از موزه هرمیتاژ سازماندهی شوند، تا اطمینان حاصل نمایند که زمان کافی برای دیدن همه آثار برجسته و مهم موزه را دارند.


البته برای علاقمندان به هنر و یا حرفه ای ها، ممکن است بهتر باشد به دنبال دیدن آثاری بروند که علاقه بیشتری به آن ها دارند.


بخش عمده ای از مجموعه هرمیتاژ در کاخ زمستانی نگهداری می شود که قبلا محل اقامت رسمی تزار رومانوف بوده، به همراه چندین ضمیمه ای داشته است.با این حال، سایت های دیگری نیز وجود دارد که هرکدام بخشی از هرمیتاژ را تشکیل می دهند. از جمله گنجینه تازه افتتاح شده در شمال سنت پترزبورگ، که تور های هدایت شده ای از بخش های بزرگ موزه برای بازدید از آنجا اجرا می شود.


این موزه دارای شش ساختمان اصلی است و بازدید از پنج ساختمان: کاخ زمستانی، هرمیتاژ کوچک، هرمیتاژ قدیمی، هرمیتاژ جدید و تئاتر هرمیتاژ برای عموم امکان پذیر می باشد.


گردشگران خارجی غیر از اتباع بلاروس می بایست هزینه بیشتری نسبت به خود روس ها برای خرید بلیط این موزه بپردازند. با اینحال، اولین پنج شنبه هر ماه ورود به موزه رایگان است.


همچنین، ورود دانش آموزان و کودکان همیشه رایگان است. موزه در روز های دوشنبه تعطیل می باشد.


berimyeja.com مرجع کامل گردشگری و معرف بهترین و معتبرترین آژانس های مسافرتی ایران  • این مطلب توسط سایت بریم یه جا تهیه شده و انتشار و استفاده از این مطلب فقط با ذکر منبع مجاز میباشد .

  • نویسنده مطلب : ستار کنجوری