جاذبه های گردشگری مسکو (3)

جاذبه های گردشگری مسکو بسیار زیبا، چشم نواز، شگفت انگیز و دارای هویت و تاریخ غنی هستند و به همین دلیل هر ساله میلیون ها گردشگر برای بازدید از جاذبه های گردشگری مسکو به این شهر مسافرت می کنند.


در مقالات قبلی (جاذبه های گردشگری مسکو-1 و جاذبه های گردشگری مسکو-2)، هفت مورد از برترین جاذبه های مسکو را معرفی نمودیم.


در این مقاله سعی داریم چهار مورد دیگر از ده جاذبه گردشگری برتر مسکو را معرفی نماییم.


7: باغ وحش و رصد خانهباغ وحش مسکو یکی از قدیمی ترین باغ وحش های اروپا است. اولین نام آن ز.ل.جیکال پارک (Zoological Park) بوده و در سال 1864 افتتاح شد. این باغ وحش در طول تمام عمر 140 ساله خود، چهدر زمان صلح و چه در زمان جنگ یا انقلاب، برای بازدید کنندگان باز بوده است.


این باغ وحش امروزه در وسط این شهر بزرگ واقع شده است و ورودی اصلی باغ وحش که در سال 1997 ساخته شده است، امروزه در کنار ایستگاه متروی کراسنوپ رسننکی (Krasnopresnenskaya ) ایستاده است.


اینجا همانند یک قلعه افسانه ای به همراه برجای متعدد و یک آبشار دیده می شود.


این ورودی به بخش قدیمی باغ وحش منتهی می شود؛ جایی که دیدنی های مهمی مانند گربه سانان بزرگ را می توانید ببینید.


همچنین یک فضای دید شفاف زیرزمینی زیر استخر پنگوئن، محل زندگی دلفین ها  و نیز محوطه شیر های دریایی در اینجا قرار دارد که اجازه می دهد شنا کردن آنها را از پایین تماشا کنید.


یک پل عابر پیاده شما را از طریق خیابان به قلمرو جدید حیوانات می برد، جالب ترین قسمت های اینجا احتمالا خانه پرستار (محل نگهداری از حیوانات) و باغ وحش کودکان می باشد که بسیار سرگرم کننده است.ورودی دوم باغ وحش در نزدیکی پارک پلنتاریوم (Planetarium) مسکو واقع شده است.


این باغ در ابتدا در تاریخ 5 نوامبر 1929 افتتاح شد و بعد از بازسازی جهانی در سال 2011، بازسازی شد. در حال حاضر نیز این یک مجتمع چند منظوره است که منابع علمی و آموزشی را هم شامل می شود: موزه تعاملی لوناریوم (Lunarium)، موزه اورانیا (Urania)، تالار بزرگ استخر و پارک آسمان (Sk y Park)، و مرکز تفریحی خانواده که تفریخاتی را برای گروه های سنی مختلف ارائه می دهد.


رصد خانه مسکو یکی از بزرگترین رصد خانه جهان به شمار می رود.


8: پاتریارشی پرودی (PATRIARSHIYE PRUDY)یکی از مکان های جذاب و مرموز پایتخت پاتریارشی پرودی یا استخر پاتریارش (Patriarch) می باشد.


تا قرن هفدهم این منطقه با نام کمتر جذاب گوات مارش (Goat Marsh) شناخته می شده؛ ظاهراً به دلیل یک مزرعه بز که در این نزدیکی هست.


با این حال، در سال 1683 هنگامی که محل اقامت رسمی رئیس کلیسای ارتدوکس روسیه در کنار این مکان ساخته شد، آب دریاچه تخلیه شد و در عوض، چندین حوضچه برای پرورش ماهی ایجاد شد.


اکنون تنها یک جزیره از آن مجموعه قدیمی جان سالم به در برده است. اینجا منطقه ای آرام است که به طور سنتی خانه شاعران و هنرمندان می باشد. نویسنده معروف روسیه، میخائیل بلگاکوف، حوض ها را به عنوان جایگزینی برای رمان جادویی و عاشقانه «استاد و مارگاریتا» انتخاب کرد. مجسمه هایی برای به تصویر کشیدن شخصیت های ادبی او در داخل این جزیره ساخته شده اند.


موزه میخائیل بلگاکوف نیز در همینجا وجود دارد.


امروزه اینجا مکان خوبی برای پیاده روی یا بازدید از یکی از بارها و رستوران های متعددی است که در اینجا واقع شده اند؛ چون اینجا در حال حاضر یک روستای واقعی در دل مسکو می باشد.


برای مثال، رستوران دنج یویلیام (Uilliam) را می توانید در اینجا بیابید؛ با سرآشپزی با نام ویلیام لامبرتی که مردی با تحصیلات میشلین است. منوی اینجا تنها یک برگ است، بدون بیش غذا های بدون حاشیه و دسر های مختلف فراوان و آنچنانی، در واقع غذا ساده، اما بسیار هیجان انگیز است.


یکی دیگر از مکان های محبوب در اینجا، کافه "من عاشق کیک هستم" (I Love Cake) می باشد. یک کافی شاپ با دسرهای بسیار محبوب و خوشمزه آمریکایی.


9: VDNKH و موزه لوازم آرایشیVDNKh  نمایشگاه دستاوردهای اقتصادی ملی، و این یک بنای جذاب مربوط به دوره انتقالی (دوران ورود به عصر جدید) در روسیه است. مخلوطی از تجمل پنهان و پژمرده شوروی و سرمایه داری غیرقانونی در آن دوران.


داستان این نمایشگاه در سال 1939 به عنوان نمایشگاه کشاورزی اتحاد جماهیر شوروی آغاز شد و یک اثر برجسته مربوط به دستاوردهای جمع آوری تولیدات اشتراکی بود.


در حال حاضر VDNKh یک ترکیب عجیب و غریب از بخش هایی با موضوعات مختلف است: بخش نمایشگاه کشاورزی، بخش تجارت . صادرات، مرکز خرید و خیابان بازار با سرگرمی های مختلف مانند شکار و سوار کاری.


این پارک خود نمونه ای جالب از محوطه سازی قرن بیست و یکم است.  ساختمان های VDNKh، هنوز هم با شکوه فوق العاده ای که دارند، نمونه ای فوق العاده از معماری شوروی هستند.


VDNKh واقعا منحصر به فرد است و ارزش دیدن را دارد، به خصوص به این دلیل که در این نزدیکی چیز های بیشتری برای دیدن وجود دارد، از جمله موزه فضایی شگفت انگیز.


این موزه در سال 1981، به مناسبت بیستمین سالگرد پرواز فضایی یوری گاگاری افتتاح شد. ایده ایجاد این موزه متعلق به دانشمند مشهور روسیه، اس.پس.کورولف، یکی از چهره های اصلی در ساخت موشک و فضا پیما قرن بیست و یکم است.


اینجا امروزه نمایشگاهی است که تکنولوژی موشکی و فضایی را به طور کامل نشان می دهد.


10: موزه کولومنسکوی (KOLOMENSKOE)اینجا یک مکان تاریخی منحصر به فرد است که در کناره زیبای رودخانه مسکو، مکانی پر از افسانه ها واقع شده است. اکتشافات باستان شناسی حاکی است که نخستین شهرک های اینجا در قرن هشتم ظاهر شدند.


این یک مکان باستانی و منحصر به فرد است و امروزه یک مجموعه استثنایی از بناهای فرهنگی است که ارزش تاریخی زیادی دارد.


جذابیت اصلی پارک، بدون شک، کلیسای سنگی معراج خداوند (the Ascension of the Lord) است. این کلیسا در سال های 1529-1532 توسط تزار وسیلی سوم به مناسبت تولد پسرش و وارث حکومت او، ایوان مخوف، ساخته شد.


با این حال، آنچه در پارک بیشتر دیده می شود، کلیسایی زیبا با تندیس بانوی ما "کازان"، به همراه گنبد آبی روشن و مقدار زیادی طلا است.


علاوه بر پارک، یک تندیس جذاب از صحنه بریدن سر سنت جان باپتیست وجود دارد که توسط ایوان مخوف ساخته شده است تا بدینوسیه نمادی از حکومت خود بر جای بگذارد.


اگر از این مکان بازدید کنید، می توانید از دیدن طبیعت و منظره های زیبا از رودخانه مسکو و قدم زدن در آنجا لذت ببرید و چیز های زیادی در مورد معماری قرون وسطی روسیه یاد بگیرید. علاوه بر این، بسیاری از رویدادهای فرهنگی در اینجا برگزار می شود.


berimyeja.com مرجع کامل گردشگری و معرف بهترین و معتبرترین آژانس های مسافرتی ایران  • این مطلب توسط سایت بریم یه جا تهیه شده و انتشار و استفاده از این مطلب فقط با ذکر منبع مجاز میباشد .

  • نویسنده مطلب : ستار کنجوری