جاذبه های گردشگری مسکو (1)

جاذبه های گردشگری مسکو، اکثراً تاریخی، فرهنگی، زیبا، معروف و منحصر به فرد بوده و به همین دلیل مسکو به یکی از محبوب ترین پایتخت های جهان و یکی از محبوب ترین مقاصد گردشگری در جهان تبدیل گشته است.


در این مقاله 10 مورد از برترین جاذبه های گردشگری مسکو را که البته جزو برترین جاذبه های گردشگری روسیه نیز به حساب می آیند، به شما معرفی می نماییم.


1: مجموعه کرملین (ALL AROUND THE KREMLIN)


جاذبه گردشگری مسکو


از الکساندروفسکی ساد (باغ الکساندر) (Alexandrovsky Sad) شروع کنید. باغ زیبایی با گل های فراوان، آثار معماری معروف و تاریخی باور نکردنی، که یکی از مهم ترین جاذبه های گردشگری میکو به حساب می آید. در برج کوتافیا(Kutafya)ی کرملین اثری درخشان از قهرمانان جهانی دوم در حافظه تاریخ به یادگار مانده است.


اگر به کرملین بروید غیر ممکن است این باغ توجه شما را به خود جلب نکند. باغ الکساندروفسکی نمادی از دولت روسیه، یکی از بزرگترین مجموعه های معماری در جهان و یک گنج از آثاری


شگفت انگیز و نیز از آثار هنری است.


اتاق معروف تزیینات و صندوق الماس گنجینه هایی واقعی در کرملین هستند. کرملین محل اقامت رییس جمهور و در عین حال یک نماد سیاسی پر زرق  وبرق نیز می باشد.


در مسیر بین کرملین تا میدان سرخ، موزه تاریخ کشور، که خود یکی از جاذبه های گردشگری مسکو می باشد را به همراه مجموعه ای فوق العاده از آثار هنری که تاریخ روسیه را نشان می دهند، خواهید دید.


میدان سرخ، همانطور که برای قرن ها قلب و روح روسیه بوده است، هنوز همانگونه باقی مانده است. مکان های زیادی در دنیا نیستند که به اندازه میدان مرکزی مسکو در تاریخ جهان نقش داشته باشند.


از قرن شانزدهم کلیسای جامع سنت باسیل - یکی از معروف ترین قطعه های معماری در جهان –در میدان سرخ، نمادی از گذشته آشفته و جذاب روسیه می باشد.


درست در حاشیه میدان، یکی از قدیمی ترین و معروف ترین مراکز خرید در مسکو، مرکزخرید گوم (GUM) قرار دارد. در روسیه فقط چندین پاساژ تجاری بیش از یک قرن پیش ساخته شده و تا امروز دایر هستند. GUM همیشه یک فروشگاه بزرگ بوده و تا امروز نیز بزرگترین فروشگاه در این کشور باقی مانده است.


برای خرید می توانید به گالری مسکو بروید تاکمی خرید کنید و برای شام به رستوان استرانا کُتُرُی نت (Strana Kotoroy Net به معنای "کشوری که وجود ندارد" ) بروید و غذاهای روسی، گرجی، ازبک و یا شرق آسیایی را سفاش بدهید.


2: حوالی تئاتر بلشویک (NEAR THE BOLSHOI THEATRE)در نزدیکی کرملین و خیابان اصلی مسکو، خیابان تروسکایا (Tverskaya street)، میدان تئاتر را پیدا خواهید کرد. اینجا یکی دیگر از جذبه های گردشگری مسکو می باشد.
 اینجا بیش تر روی رودخانه نگلینکو (river Neglinka) واقع شده است که در سال 1819 در یک لوله زیرزمینی قرار داشت. اما حالا یک فضای مربعی شکی سر سبز با دو چشمه زیبا است.


این منطقه که به دلیل اینکه این سه تئاتر در آن وجود دارد به این نام نامیده می شود: تئاتر بلشویی مشهور جهان، تئاتر ملی و تئاتر جوانان آکادمی روسیه (RAMT).


تئاتر بلشویی نمادی برای روسیه در همه دوران ها بوده است. این تئاتر به دلیل سهم عمده ای که در تاریخ هنرهای نمایشی در  روسیه داشته است به افتخار دست یافته است.


تاریخ این تئاتر همچنان در حال تکوین و تکامل است و هنرمندان تئاتر بلشویک امروزه در حال نگاشتن برگ های درخشانی از تاریخ آن می باشند.


برای تماشای نمایش های اپرا و باله های با شکوه روسیه با تئاتر بروید. با وجود قیمت بالای بلیط، هرگز از این تجربه به یاد ماندنی پشیمان نخواهید شد. زیرا این یک مروارید واقعی از پویایی تئاتر در جهان است.


تی اس یو ام (TSUM) یک مرکز خرید لوکس است با برند های شناخته شده و کالاهای گران قیمت نیز در میدان تئاتر قرار دارد.


یک جای خوب برای بازدید در اینجا مکانی است که به آن بار دنیس سیماخوف (Denis Simachev Bar) گفته می شود؛ یک خانه دو طبقه در کوچه استولشنیکف (Stoleshnikov).


موسیقی ها و منو های بار متفاوت هستند، حضار نیز همینطور. نوشیدنی مخصوص بار نیز نوشابه سیبی به نام سیدور سیماخوف (Sidor Simachev) می باشد.


3: منطقه کلیسای جامع مسیح منجی (AROUND CATHEDRAL OF CHRIST THE SAVIOUR)برای دیدن موسکوی قدیم و البته جذاب، که آن را جزو جاذبه های گردشگری مسکو به حساب می آورند، از خیابان اوستوژنکا (Ostozhenka St) و کوچه های اطراف آن شروع کنید. با وجود این بافت قدیمی، استوژنکا یکی از گران ترین خیابان های جهان شد.


این خیابان با وجود پیدایش بسیاری از خانه های جدید، نمونه های منحصر به فردی از معماری 18 و 19 قرن را حفظ کرد، که نمونه آن ها ممکن است فقط در بسیاری از موارد بی نظیر پیدا شود.


علاوه بر این، یکی دیگر از جاذبه های گردشگری مسکو، موزه هنر چند رسانه ای، یکی از جالب ترین نقاط هنر در مسکو در کوچه شانزدهم استوژنکا است.


سپس از طریق این خیابان به مرکز شهر بروید و کلیسای مسیح منجی را بیابید که یکی از بزرگترین کلیسا های ارتدوکس در جهان است.


این ساختمان با شکوه است، اما قدمت آن به اندازه که واقعا هست، به نظر نمی رسد؛ زیرا در سال 2000 بازسازی شده است. (کلیسای اصلی توسط استالین تخریب شد.) این کلیسا، یکی از معدود کلیسا های جامعی است که از 40 متری می توان منظره جامعی از آن را مشاهده نمود.


برای رسیدن به محل سابق کارخانه شیرینی سازی کراسنی اوکتیبار (Krasniy Octyabr)(به معنای اکتبر سرخ)، با تعداد زیادی از فروشگاه ها، کافه ها و نقاط فرهنگی استفاده کنید.


کافه (Strelka) جای خوبی برای استراحت است. اینجا یک فضای شهری مناسب برای راحت بودن و خوردن یک کوکتل است. در تابستان، کافه با یک تراس مشرف به رودخانه مسکو باز می شود. 


ادامه جاذبه های گردشگری مسکو را در اینجا بخوانید


berimyeja.com مرجع کامل گردشگری و معرف بهترین و معتبرترین آژانس های مسافرتی ایران  • این مطلب توسط سایت بریم یه جا تهیه شده و انتشار و استفاده از این مطلب فقط با ذکر منبع مجاز میباشد .

  • نویسنده مطلب : ستار کنجوری