جاذبه های گردشگری روسیه (3)

جاذبه های گردشگری  روسیه ،فراوان، متنوع و منحصر بقه فرد هستند و به همین دلیل روسیه یکی از بزرگترین مقاصد گردشگری در دنیا به شمار می رود و هر ساله گردشگران فراوانی برای بازدید از جاذبه های گردشگری روسیه به این کشور مسافرت می کنند.


بنا براین در اینجا سعی داریم برای علاقمندان به گردشگری در روسیه، 10 مورد از برترین جاذبه های گردشگری در روسیه که توسط سازمان گردشگری این کشور به عنوان برترین جاذبه های گردگری روسیه معرفی شده اند را به شما خوانندگان محترم بریم یجا به صورت اجمالی معرفی نمایم.


در دو مقاله گذشته (جاذبه های گردشگری روسیه-1 و جاذبه های گردشگری روسیه-2) شش مورد از 10 جاذبه گردشگری برتر روسیه را معرفی نمودیم و در ادامه به بقیه این موارد می پردازیم:


7: دریاچه باکال - مروارید سیبریقدیمی ترین و عمیقترین دریاچه آب شیرین در این سیاره با طبیعتی منحصر به فرد و دست نخورده، فضایی شاد، انرژی بخش و دلنشین که  مردم محلی برای تفریح به آنجا آمده و از آرامشی بی نظیر در کنار این دریاچه لذت می برند.پیاده روی در امتداد مسیرهای اکولوژیکی و بسیار سرسبز این منطقه بکر و بی نظیر و برقراری ارتباط با مردم این منطقه بسیار قدیمی که از نظر تمدن نادیده گرفته شده، به شما کمک می کند تا در طبیعت غرق شده و لحظاتی به یاد ماندنی را تجربه نمایید.


در فصل تابستان گیاهانی منحصر به فرد را در اینجا می توانید ببینید که غذا حیوانات جنگلی قطبی از جمله گوزن ها را تأمینمی نماید. البته مهم نیست که تابستان باشد یا بهار، نسیمی خنک و پر از آکسیژن در اینجا همیشه در حال وزیدن است که از مناطق سردتر قطبی سرچشمه می گیرد.این دریاچه در فصل زمستان که یخ میزند نیز زیبایی های خاص خود را دارد و بسیار دیدنی است. اما به علت سرمای زیاد، معمولاً در فصل زمستان بازدید کمتری از این دریاچه به عمل می آید.


8: یکاترینبورگ (Yekaterinburg) - کلیساهای سنتی و آوانگارد شورویاین شهر دو دل خوشی را در یک ایده دارد - ایده آل برای کسانی که می خواهند کلیساهای ارتدکس سنتی را در حالی که در جستجوی سبک معماری سازندگان دنیای جدید هستند، ببینند؛ معمارانی که تلاش دارند تا این کلیساها را از بین ببرند.یکاترینبورگ همچنین دارای بزرگترین مجموعه آثار تاریخی شوروی است که در کنار موزه های سنتی (موزه های محلی و موزه تاریخ هنر) ایستاده است.بازدید از اینجا به دوی تداران تاریخ و کسانی که می خواهند درکی از دوران شوروی به دست بیاورند توصیه می شود.


9: سوچی - از اقتدار اتحاد جماهیر شوروی تا پایتخت المپیکدر این شهر علاوه بر بازدید از مجتمع المپیک، می توانید از بقایای آنچه که چندین نسل از کارگران معمولی شوروی برای سال ها از آن استفاده کرده اند، لذت ببرید.فعالیت های تفریحی این شهر شامل بازی های ورزشی، پیاده روی در امتداد خط ساحلی، شنا کردن در دریا، پیک نیک در باغچه ها، لذت بردن از هوای تازه کوه در تلکابین ها، گل های گرمسیری، دیدن پرندگان پر شور در شهر و خوشمزه ترین خاكاپورای جهان می باشد، که تفریحی کامل را برای گردشگران به ارمغان می آورد.


جاذبه گردشگری روسیه


از مهم ترین بخش های مورد علاقه گردشگران می توان به بازدید از مجموعه بزرگ المپیک اشاره نمود که همواره بازی های ورزشی زیادی نیز در آن برگزار می شود.


10: راه آهن ترابری سیبری- من برگشتم!برای مسافرت در اوراسیا نیاز به حوصله فراوانی خواهید داشت. زیرا هرکسی نمی تواند نزدیک به یک هفته را در فضایی بسته بر روی چرخ ها به مسافرت بگذارند.با این حال، کسانی که شجاعت پای گذاشتن در این مسافرت را داشته باشند، دیدن 80 شهر، رودخانه ولگا، کوه های اورال، استپ باربا با ابرهای شوم، رودخانه یینسی، کوه های بارگوزینسکی، جنگل های سیبری، رشته کچشیر و دریاچه بایکال را پاداش می گیرند.


این راه آهن که نقشی حیاتی در اقتصاد و جابه جایی بار و مسافر در روسیه دارد، برای گردشگران خارجی نیز تسهیلات فراوانی را به همراه دارد. علاوه بر آنکه مسافرت در این راه آهن خود یک تجربه تفریحی به شمار می آید، می تواند در هزینه های سفر نیز کاهش چشمگیری را به همراه داشته باشد.اگر شما از مشرق زمین وارد روسیه شده و شرق روسیه تا غرب روسیه را شهر به شهر دیده باشید، بازگشت به مشرق زمین با این خط آهن می تواند آخرید مرحله از مسافرت شما باشد.


بسیاری از بازدید کنندگان خارجی خاطراتی از این مکان های منحصر به فرد دارند و آلبوم های آنها پر از عکس های سفر خود به روسیه است. گاهی اوقات به نظر می رسد که خارجی ها بیش از روس ها در اطراف روسیه سفر می کنند.


شما چطور؟ از چند مکان از این لیست بالا بازدید کرده اید؟


berimyeja.com مرجع کامل گردشگری و معرف بهترین و معتبرترین آژانس های مسافرتی ایران  • این مطلب توسط سایت بریم یه جا تهیه شده و انتشار و استفاده از این مطلب فقط با ذکر منبع مجاز میباشد .

  • نویسنده مطلب : ستار کنجوری