جاذبه های گردشگری روسیه (2)

جاذبه های گردشگری روسیه به علت جذابیت فراوان و منحصر به فرد بودن روسیه را تبدیل به یکی از پر طرف دار ترین مقاصد گردشگری در دنیای امروز کرده اند.


در اینجا سعی داریم برخی از بهترین جاذبه های گردشگری روسیه را به شما خوانندگان محترم بریم یجا معرفی نماییم.


در مقاله گذشته دو مورد از 10 جاذبه گردشگری برتر روسیه طبق گزارش سازمان گردشگری روسیه معرفی نمودیم و در ادامه به معرفی چند مورد دیگر از این 10 جاذبه برگزیده می پردازیم:


3: کازان- قدیمی ترین شهر پایتختکازان رسماً "سومین سرمایه روسیه" نامیده می شود.


در سال 2005 این شهر 1000 ساله شد. اما با وجود قدمت فراوان، همچنان چشمگیر است. قدیمی ترین کلیسای رسالت، کرملین کازان و هسته قدیمی شهر، محل قدیمی سکونت قوم تاتار و ساختمان های نمادین از قرن گذشته، هنوز هم به خوبی حفظ شده و در مرکز شهر دیده می شود.یک نکته جالب توجه در کازان این است که در کنار تاریخ بسیاری از بناهای مدرن جلوه هایی از معماری تاریخی نیز دیده می شود. این موضوع شامل سیرک "فریزبی" و مسجد مدرن کولشریف به عنوان نمادهای کازان نیز می شود.دوستداران معماری همچنین می توانند ببینید که چگونه مسیحیت و اسلام در کازان همزیستی می کنند. دکوراسیون کلیساهای ارتدوکس حاوی عناصر تجملی آسیایی است. کلیسای جامع ریفسکی بوگورودیتسکی (Raifsky Bogoroditsky) دارای جلوه ای معجزه آسا از مادر خدای گرجستان است که با احترام خاصی نگهداری می شود.


4: حلقه طلایی- کلیسای اونیون دومد (onion-domed churches)پیروان ارتدکس روسیه که مایل به تجربه آرامش و ایمان عمیق روسی هستند، غالباً به مسافرت با تورهای گردشگری اطراف شهرهای مشهور برای بازدید از صومعه ها و کلیساهای منحصر به فرد آنها که در قرن های 12 تا 17 ساخته شده اند می پردازند.این شهرها نام های شاعرانه تری دارند که شامل این لیست می شود: سرجیوف پوساد (Sergiyev Posad)، پرسلاول زالسکی (Pereslavl-Zalessky)، کوستروما (Kostroma)، الکساندروف (Alexandrov)، سوزدال (Suzdal)، ولادیمیر (Vladimir)، روستوف ولیکای (Rostov Veliky)، یاروسلاول (Yaroslavl)، لوانووو (Ivanovo) و یوگلیچ (Uglich).5: نووگورود ولیکای (Novgorod Veliky)- معماری منحصر به فردتاریخچه این شهر که یکی از ستون ها Orthodoxy است به طور دقیق با تاریخ استقلال روسیه ارتباط دارد. به همین دلیل، شما می توانید بسیاری از کلیساها، صومعه ها و دیگر عبادتگاه ها را در نووگورود ولیکای پیدا کنید.فوق العاده ترین آنها کلیسای سوفیسکی می باشد که در قرن 11 ساخته شده است. این بنا شامل بقایای شش مقدس روسی و بسیاری از جلوه های مهم، از جمله نماد معجزه کار که نمادی بانوی روسی است.6: سفر دریایی وولگوگراد (Volga cruise)- پخش موسیقی روی عرشهاین موسیقی تقریبا به طور مداوم در عرشه های مرتفع پخش می شود. جشن ها و مراسمات زیادی در اینجا برگزار می شود.


قایق های موتوری در شب به سرعت مسافرت می کنند، در حالی که در طول روز، در طول مسیر در اسکله شهرها توقف می کند.در ولگوگراد میتوانید از "مامایو کورگان" دیدن کنید و مجسمه غول پیکر سرزمین مادری را مشاهده کنید. در آستاراخان می توانید ماهی و هندوانه را در فصل های خود خریداری کنید و در ماه های گرم، شما می توانید در  آب های وواگا شنا کنید.مسافرت با یک قایق تفریحی، یک روش فوق العاده برای تجربه مسافرت در روسیه و تمام تفریحاتی است که در روسیه می توان تجربه نمود.


جهت خواندن ادامه این مقاله اینجا را کلیک نمایید.


berimyeja.com مرجع کامل گردشگری و معرف بهترین و معتبرترین آژانس های مسافرتی ایران  • این مطلب توسط سایت بریم یه جا تهیه شده و انتشار و استفاده از این مطلب فقط با ذکر منبع مجاز میباشد .

  • نویسنده مطلب : ستار کنجوری