جاذبه های گردشگری روسیه (1)

جاذبه های گردشگری روسیه به علت پهناوری و وسعت این کشور بسیار زیاد هستند و به همین دلیل روسیه یکی از بزرگترین و محبوب ترین مقاصد گردشگری در جهان امروز به شمار رفته و هر ساله گردشگران زیادی از سراسر جهان برای گردش و تفریح و بازدید از جاذبه های گردشگری روسیه به این کشور مسافرت می کنند.


در این مقاله سعی داریم 10 مورد از مهم ترین، معروف ترین و محبوب ترین جاذبه های گردشگری روسیه که توسط دفتر گردشگری ملی روسیه به عنوان 10 جاذبه گردشگری برتر روسیه انتخاب شده اند را به شما مخاطبان ارجمند بریم یجا معرفی نماییم.


یک نویسنده معروف به نام پوترو وایل، در کتاب خود "نابغه محل" می نویسد: ثمره تجربه انسانی، تمرکز بر خِرد تاریخی است.


هیچ گردشگر نباید کتابهای راهنمای سفر و راهنمایی هایی که می تواند از گردشگران با تجربه دریافت کند را نادیده بگیرد؛ زیرا در غیر این صورت ممکن است بازدید از دیدنی های ارزشمندی را از دست دهد، و یا در بازدید های خود نکات مهمی را که می توانست به آنها توجه کند را از دست خواهد داد.


یا به عبارت دیگر، شما چیز مهمی را از دست خواهید داد که به شما در درک مکان های مورد نظر به شما کمک می کند. به همین دلیل مهم است که بدانیم که در طول سفر شما به روسیه، می بایست چه دیدگاهی برای "شناخت روح روسیه" داشته باشید و مطمئن شوید که بازدید شما یک تجربه فراموش نشدنی است.

از زمان فروپاشی اتحاد جماهیر شوروی، سفرهای خارجی در سراسر روسیه زیاد شده است، و بازدیدکنندگان جاذبه های گردشگری روسیه بر مبنای علایق خود لیست هایی از جاذبه های گردشگری روسیه را به وجود آورده اند. دلایل زیادی وجود دارد که روسیه را جالب و متفاوت از کشورهای دیگر می کند. دفتر گردشگری ملی روسیه نیز بر مبنای ترجیحات خود لیست زیر را از محبوب ترین جاذبه های گردشگری روسیه تهیه کرده است:


1: سنت پترزبورگ، پالمیرالی شمالی فرهنگیبسیارای از بزرگان معماری روسیه، هویت خود را نه اروپایی، بلکه روسیه ای می دانند. هدف پیتر بزرگ از ساختن قلعه پیتر و پاول، محافظت از شهر در برابر سوئدی ها بوده است.


بازدید از موزه کونتکمرا (Kunstcamera) نیز همانند مکان های خاص دیگر که با سبک های باروک و روکوو سخاته شده اند، همانند کتابخانه ولتر که توسط کاترین فرهیخته ساخته شده است، برای بازدید کنندگان ضروری می باشد.بعد از دیدن سگهای دو سر و جنینی که در الکل نگهداری می شود، از بنای پیتر بزرگ دیدن کنید که توسط حصار بطری های شامپاین احاطه شده است. بدون توجه به این موضوع که تا بحال چند بار این محل پاکسازی شده است، جوانان هنوز هم غنائم خود رو بر روی ین دیوار آویزان می کنند.


میدان کاخ (Palace Square) در کل شبانه روز بهترین است، در حالی که سالنهای نمایشگاه های سنت ایزاک (Saint Isaac) و کازن (Kazan) در نور روز، زمانی که پرتوهای نور بر روی موزاییک ها و نقاشی ها تابیده می شود، به نظر بهتر می آیند. با این حال، بهترین مجموعه موزاییک در کلیسای ساویر آن اسپلید (Saviour on Spilled) است.


تور گردشگری روسیه


برای دریافت یک احساس واقعی از این شهر، باید به دیدن یک باله در تئاتر مارین اسکای (Mariinsky) بروید، بر افراشته شدن پل ها را ببینید، در امتداد مسیر پراسپکت نِو اسکای (Prospect Nevsky) پیاده روی کنید، و رفتن به بک استریتز (backstreets) را فراموش نکنید، مانند گردش در ونیز می باشد. بی دلیل نیست که این شهر "ونیز شمالی" نامیده می شود.


توسط سازمان جایزه معتبر جهانگردی اروپا، سنت پترزبورگ بهترین مقصد توریستی در اروپا دانسته شده است.

عوامل کلیدی در موفقیت صنعت گردشگری این شهر، سنت های حفظ شده قرون سابق، تاریخ غنی و پتانسیل بالای گردشگری آن است.


2: مسکو – شکوه و فقر در روسیهدر مقابل سن پترزبورگ، مسکو شهری با راه های گسترده و ساختمان های شوروی بزرگ است. از کتابخانه دولتی روسیه لنین که دارای 275 کیلومتر قفسه است تا آسمان خراش های استالین که نمونه ای از سبک امپراتوری استالین به حساب می آیند.


معمولاً تمام گردشگران با ورود به مسکو اول به بازدید کرملین و میدان سرخ می روند. و در ابتدای مسافرت خود بازار و یک حیاط اعدام (the place of bread and circuses) در میدان سرخ اکنون را می بینند که در حال حاضر اولین محل تماس برای گردشگران خارجی و محلی است. حتی امروزه نیز اینجا یک مرکز حیاتی در مسکو است، و به شما این امکان را می دهد که به سرعت و به آسانی گریزی به تاریخ شهر بزنید.در اینجا شما می توانید از معبد، موزه تاریخ روسیه (که قبلا در دانشگاه ایالتی لومونسوووس قرار داشت)، و کلیسای جامع سنت باسیل که بنایی رنگی است بازدید کنید که معمار آن گفته است که چشمانش را خیره کرده است تا بتواند آن را بازسازی کند! فروشگاه مرکزی جهانی نیز در اینجا جایی است که در آن قیمت ها با ارقام سه رقمی آغاز می شود.


وقتی به کلیسای مسیح نجات دهنده می روید، فراموش نکنید که این کلیسای جامع است، بنابراین لازم است به اندازه کافی به آن توجه شود. در اینجا خانم های باید با حجاب مورد قبول به اثدام به ورود نمایند. با این حال، برای خانم هایی که همراه داشتن لباس مناسب را فراموش کرده اند، می توانید از خیابان تروسکایا (Tverskaya Street) دیدن کنید که به داشتن بوتیک ها و زندگی شبانه معروف است.در اینجا به عنوان پایتخت روسیه تورها شهری فراوانی از جمله بازدید های از رودخانه برگزار می شود. همچنین میتوانید با استفاده از امکانات تفریحی در خارج از شهر به اندازه کافی از مسافرت خود لذت ببرید و لحظات خوشی را در روسیه برای خود بیافرینید.


ادامه جاذبه های گردشگری روسیه را در اینجا بخوانید.


berimyeja.com مرجع کامل گردشگری و معرف بهترین و معتبرترین آژانس های مسافرتی ایران  • این مطلب توسط سایت بریم یه جا تهیه شده و انتشار و استفاده از این مطلب فقط با ذکر منبع مجاز میباشد .

  • نویسنده مطلب : ستار کنجوری