جاذبه های گردشگری ایروان

ایروان یکی از شهرهای زیبا در بین کشورهای همسایه به شمار می آید که به دلیل فعالیت های گسترده ی اقتصادی و فرهنگی در آن باعث شده تا توریست های بسیاری مجذوب این شهر دیدنی واقع در ارمنستان شوند. ایروان یکی از شهرهایی است که نه تنها مکان های تفریحی بسیاری در درون شهر واقع شده که حتی خارج و اطراف شهر هم شامل مکان های دیدنی ای چون دریاچه زیبای سوان می باشد که نمیتوانید ندیده از آن بگذرید.


در این مطلب قصد داریم 5 مکان دیدنی و معروف ایروان را به شما دوستان عزیز معرفی کنیم!


تا اگر در آینده به تور ایروان سفر کردید برای پیدا کردن مکان های مختلف به عنوان یک دوست منبع مورد نظر شما باشیم!


1- ماتناداران


ماتناداران بزرگترین کتابخانه ملی ارمنستان است که کتاب های خطی و قدیمی بسیاری دارد همچنین این کتابخانه در بزرگترین خیابان این کشور جا گرفته همچنین عمر این کتابخانه از قرن 5 تا به الان است و یک مکان بسیار عالی برای پیدا کردن کتاب های نایاب برای افراد علاقه مند به مطالعه به شمار می آید.


تور ایروان


2- یادبود کشتار ارامنه


ابتدا لازم است عنوان کنم که بازدید از این موزه به علت فرهنگ سازی و ارزش تاریخ یک کشور کاملا رایگان است (برخلاف موزه های داخلی)! این موزه شامل عکس هایی از جنایات سال های 1915 تا 1922 و قتل عام میلیون ها ارامنه بوده که قلب مردم جهان را به درد آورده است.این موزه در یک زیر زمین بزرگ قرار گرفته و عکس های آن توضیحات انگلیسی دارند تا همه ی علاقه مندان بتوانند مطالعه کنند.


موزه ایروان


3-میدان جمهوری


این میدان که نام سابق آن میدان لنین است در مرکز شهر ایروان قرار دارد و به علت اهمیت بالا و بازسازی هایی که اخیرا در آن انجام شده است تبدیل به یکی از قطب های مهم گردشگری در این شهر گردیده است. در این میدان زندگی به معنای واقعی جریان داشته و علی الخصوص شب ها می توانید شلوغ بودن این میدان را همانند خیابان های تهران ببینید.


میدان جمهوری ایروان


4- موزه تاریخ ارمنستان


این موزه همانطور که از نامش پیداست یکی از مکان های مهم و موزه های ارزشمند ارمنستان به حساب می آید.وجود بخش های مختلف مثل باستان شناسی،سکه شناسی، قوم نگاری و تاریخ مدرن ارمنستان این موزه را به یک مکان تاریخی خاص تبدیل کرده که خاطرات ملتی را از قرن 6 قبل میلاد روایت می کند.این موزه در نزدیکی میدان جمهوری قرار دارد.


موزه تاریخ ارمنستان


5-خانه اپرا


نقطه عطف و مدرنیته ی شهر ایروان خانه اپرا به حساب میاد که در میان کافی شاپ ها،پارک ها و مراکز خرید قرار دارد. همچنین این ساختمان از دو تالار تشکیل شده که یکی برای کنسرت بوده و دیگری برای باله و اپرای ملی استفاده می شود این دو سالن با کیفیت آکوستیک بی نظیری که دارند از یک سقف مشترک بهره می برند. توصیه می کنیم حتما به خانه اپرا سر بزنید.


خانه اپرا