جاذبه های دیدنی شهر تفلیس

شهرستان تفلیس Tbilisi در کشور گرجستان Georgia قرار دارد. کشوری سرسبز که سابقا در خاک ایران Iran بود و سال های زیادی است که از ایران جدا شده اما همچنان ایرانی های زیادی را به سمت خود می کشاند. کشوری در شمال ایران و در همسایگی آذربایجان Azerbaijan و روسیه Russia که با فاصله ای اندک از دریای سیاه قرار دارد و اقلیم آب و هوایی ای آن مشابه با شمال کشور می باشد.


تور تفلیس


شهر تفلیس به حمام های آب گرم معروف است. و معنی نام این شهر نیز به زبان گرجی ( زبان مرسوم مردم کشور گرجستان) به معنای چشمه آب گرم است. ده ها چشمه ی آب گرم در این شهر وجود داشته که مردم سالیان متمادی از آن برای شست و شو استفاده می کردند.


یکی از بازمانده های تاریخی این شهر حمام هایی هستند که از زمان ورود شاه عباس به این شهر ساخته شده اند که شما با پرداخت 30 لاری (واحد پول گرجستان که معادل 13 هزار تومان ایران می باشد) یک حمام اختصاصی گرم را در این مکان تجربه کنید.


کشور گرجستان همانند ایران دارای تنوع آب و هوایی بسیار است به طوری که شما واقعا چهار فصله بودن آن را احساس می کنید! هنگامی که از آب گرم های شهر تفلیس دست بکشید می توانید در ارتفاعات ساعت ها به اسکی کردن بپردازید. و یا هر وقت خسته شدید به دریا بروید و استراحت کنید..!


اما یکی از مناطق اعجاب انگیز در نزدیکی بندر پوتی واقع است جایی که به آن ساحل مغناطیسی می گویند.باور مردم تفلیس از زمان های قدیم به این صورت است که با شنا کردن در آب های این دریاچه شما از تمامی امراض و بیماری ها پاک می شوید!


ساحل مغناطیسی


غذاهای محلی تفلیس سرشار از گردو،پنیر و ادویه ی محلی بوده و معمولا مردم آن را با نان فراوان میل می کنند.


یکی از بهترین رستوران های تفلیس رستوران "شموئیخده گناتسوالی" در خیابان پوشکین هست که توصیه می کنم حتما سر بزنید! انواع بهترین غذاهایی که در این مکان سرو می شوند عبارتند از: خینکالی (نوعی پیراشکی گوشت)،خاچاپوری (نان پر شده با پنیر)، خوراک بادمجان و گردو و چکمرولی(جوجه با سس خامه و سیر)


غذاهای محلی هر شهر و یا کشور یکی از خوشمزه ترین خاطرات سفر به آن محل برای توریست ها به شمار می آید که شما نیز می توانید با استفاده از دورهمی های دوستانه و یا جمع شدن در کافه های مخصوص، از این امکان استفاده کرده و از شهر تاریخی با قدمت و سابقه ی بسیار زیاد تفلیس لذت ببرید. فراموش نکنید که این شهر دستخوش جنگ های بسیاری بوده که حتی پس از پایان یافتن تمامی این جنگ ها زیبایی و اصالت خود را حفظ کرده و این مورد را به آداب و رسوم محلی از جمله غذا نیز تعمیم داده است.


غذای محلی تفلیس


در تفلیس تعداد زیادی موزه وجود دارد که می توانید اوقات بسیار خوشی را در آن ها سپری کنید. از گنجینه های طلایی دیدن کرده، عتیقه ها را مشاهده کنید و با فرهنگ و تاریخ دیرینه ی تفلیس بیشتر آشنا شوید.همچنین برای سهولت می توانید به موزه ملی گرجستان که در خیابان سوم بولار «روستاولی» واقع شده است سر بزنید و اطلاعات تاریخی مفیدی را کسب نمایید.


اما اگر اهل هنر هستید می توانید به گالری ملی هنر در خیابان یازدهم بولار روستاولی رفته و نمایشگاه های دائمی هنرمندان برجسته ای چون النه آخولدیانی، داویت کاکابادزه و لادوگر گودیاشویلی را مشاهده نمایید.


شهر تفلیس یکی از شهر های زیبای گرجستان بوده که توصیه می کنیم حتما به آن سفر کنید.