بهترین غذاهای تایلند (1)

وقتی چند هفته پیش از کامبوج به تایلند بازگشتم مدام به رستوران های مختلف برای صرف غذا می رفتم! کامبوج مکان فوق العاده ای است اما تا جایی که من آن را می شناسم غذای فوق العاده ای که هماهنگ با مذاق من باشد را ندارد..! به عنوان مثال من غذاهای تند و طعم دار را دوست دارم. از آنجا که می دانستم به زودی از بانکوک خواهم رفت سعی کردم تا جایی که می توانم از غذاهای تایلندی لذت ببرم. برای همین در زیر تمامی غذاهای فوق العاده تایلندی که نباید آن ها را از دست بدهید لیست می کنم:


بهترین غذاهای تایلند


 این غذای اصلی تایلند است اما در اغلب کشور های جهان به خوبی تایلند سرو نمی شود.زمانی که از اماکن توریستی خارج شوید این غذا به وفور و به سادگی در دسترس شما خواهد بود. من عاشق پد تایلندی Pad Thai هستم!


بهترین غذاهای تایلند


من عاشق خوردن رول های بهاری Spring Rolls به عنوان یک میان وعده ی سریع هستم. شما می توانید با پرداخت 50 سنت در سراسر تمامی خیابان های شهر های اصلی یک رول بهاری به عنوان میان وعده ، شام دیر ، شام سبک و یا هر عنوان دیگری دریافت کنید البته سس چیلی شیرین یادتان نرود!


بهترین غذاهای تایلند


یکی دیگر از غذاهای مورد علاقه تایلندی من، این سوپ رشته گوشت خوک قرمز Red Pork Noodle Soup است که متاسفانه تنها در تایلند یافت می شود.این غذا را هرگز خارج از تایلند پیدا نخواهید کرد. ظرفی که در بالا می بینید شامل رشته فرنگی، سوپ قوی و طعم دهنده (ساخته شده از استخوان های گوشت خوک و پیاز)، جوانه ها، کیک بوک و برش های گوشت خوک قرمز است.طعم دهنده های زیادی برای خوردن آن وجود دارد ولی من با سس ماهی (ترش)، چند قاشق چایخوری (شیرین) و مقدار کمی چیلی می خورم. این اولین غذایی است که هر موقع به تایلند برگردم میخورم.


بهترین غذاهای تایلند


این املت تایلندی Kai Jeow صبحانه مورد علاقه ی من است. مواد تشکیل دهنده ی آن عبارتند از تخم مرغ با سس ماهی و چیلی، مخلوط شده با روغن، برنج سفید بریزید و همچنین در سس چینی شیرین مخلوط شده است. 


بهترین غذاهای تایلند


گوشت خوک یا مرغ سرخ شده با ریحان و چیلی و سرخ شده Pad Kra Pao بر روی برنج فوق العادست. این غذای مورد علاقه من است. این غذا در رستوران های زیادی یافت می شود اما من خوردن آن را از بازار شب های خیابانی ترجیح می دهم، جایی که آنها از گوشت چرخ کرده استفاده کرده و کمی بیشتر از رستوران ها گوشت میریزند.