بهترین زمان برای سفر به استانبول

در راهنمای سفر به استانبول تقریبا همه چیز را برای تجربه ی یک سفر خاطره انگیز به این شهر زیبا برای شما بیان کردیم.در این مطلب می خواهیم در مورد بهترین زمان برای سفر به استانبول صحبت کنیم.به دلیل نزدیکی استانبول به کشور ما اکثر مردم آب و هوای اقلیم ایران را برای استانبول نیز متصور هستند در حالی که نمی شود همیشه چنین نتیجه ای گرفت.برای همین به شما توصیه می کنیم حتما این پست را به صورت دقیق مطالعه کنید.


برای بررسی دقیق تر ما 2 پارامتر هزینه و شلوغی به همراه درجه حرارت را مورد بررسی قرار می دهیم.


1- هزینه


اقتصادی ترین ماه ها برای سفر به استانبول از اواخر شهریور تا اوایل آذر می باشد. در این زمان ها این شهر با موج گردشگران رو به رو نیست و همچنین قیمت هتل ها ارزان تر می باشد. بازارهای استانبول نیز با قیمت های مناسب تری می توانند پذیرای شما و خریدهای متنوع شما از این شهر باشند.


بین ماه های آذر تا بهمن بهترین زمان برای سفر از لحاظ اقتصادی است چون در ارزان ترین بازه ی سفر به استانبول به سر می برید ولی از این جهت که با بارش ها و سرماهای زیادی رو به رو خواهید شد ما آن را در رده ی دوم دسته بندی خواهیم کرد.


2- درجه حرارتکمی بالاتر گفتیم که در بین ماه های اواخر شهریور تا اوایل آذر از لحاظ اقتصادی مقرون به صرفه ترین زمان برای سفر به استانبول به شمار می آید که از لحاظ آب و هوایی نیز این بازه زمانی جزو بهترین بازه های ممکن برای سفر و اقامت کوتاه مدت در استانبول به شمار می آید. در این بازه ی زمانی بیشینه ی دما بین 10 تا 22 درجه سانتی گراد خواهد بود و همچنین گاهی با بارش های پاییزی متناوب غافلگیر خواهید شد.


در بازه ی اسفند تا اردیبهشت دما به تدریج افزایش پیدا کرده اما بیش از 20 درجه سانتی گراد نخواهد شد.بارش ها کمتر از ماه های زمستانی و هوامساعد تر است. اندکی شلوغی دیده شده ولی همچنان از نظر اقتصادی یکی از بازه های خوب برای سفر و اقامت در استانبول می باشد.