مجسمه برنزی اسب سوار، رؤیای تسخیرناپذیری سنت پترزبورگ

مجسمه برنزی اسب سوار معروف ترین بنای یادبود عمومی در سن پترزبورگ است.  اسب سواری پیتر بزرگ یکی از نمادهای شناخته شده سنت پترزبورگ است؛ مانند مجسمه آزادی برای نیویورک یا برج ایفل برای پاریس.


 


مجسمه اسب سوار برنز


اسب سواری برنز، یک بنای یادبود از بنیانگذار سنت پترزبورگ، پیتر بزرگ در میدان سنتاسکیا پلوشاد است که در مقابل رودخانه نوا و ادی موریت، کلیسای اسحاق سنت و ساختمان های قدیمی مربوطه به دوران شورای سابق  قرار دارد.


این مجسمه در نزدیکی کلیسای سنت ایزاک قرار دارد و هنگام بازدید از این کلیسا می توانید بازدید از مجسمه را نیز در برنامه خود بگنجانید تا در زمان مسافرت خنود در سنت پترزبورگ، در عین حال که بیشترین استفاده را از آن می کنید، نهایت صرفه جویی را کرده باشید.


این بنای تاریخی به سفارش امپراتور کاترین بزرگ به عنوان ادای احترام به سلف معروف خود در پادشاهی روسیه، پیتر بزرگ ساخته شده است.مجسمه برنز اسب سوار از نمای نزدیک


با اینکه مادر او یک شاهزاده زرمن بود، اما به تداوم ارتباط میان نسل های پیشین خانواده امپراتوری روسیه علاقه بسیار داشت.


به همین دلیل در کتیبه ای بر روی بنای یادبود به زبان های لاتین و روسی نوشته شده است: تقدیم به پطرس اول از کاترین دوم.


این مجسمه سوار پیتر بزرگ که توسط مجسمه ساز معروف فرانسه اتیان موریس فالکنت ساخته شده است، برجسته ترین اصلاح کننده دولت روسیه را به عنوان یک قهرمان رومی نشان می دهد.


پایه آن که از یک قطعه گرانیت قرمز ساخته شده، به شکل صخره طراحی شده است و احتمالاً بزرگترین قطعه گرانیت در جهان است که تا کنون تسط انسان جا به جا شده است!بازدید کنندگان در کنار اسب سوار برنز


 از بالای این "صخره" پیتر به رو به روسیه ایستاده است، در حالی که اسب او روی یک مار پا گذاشته است که نمادی از پیروزی  پیتر در برابر دشمنان و موفقیت او در اصلاحاتش را نشان می دهد.


براساس یک افسانه مربوطه به قرن نوزدهم، نیروهای دشمن هرگز بر سنت پترزبورگ در حالی که "اسب سوار برنزی" در وسط شهر قرار دارد، پیروز نخواهد شد.


در طول جنگ جهانی دوم مجسمه محافظ خوبی نداشت، اما با کیسه های ماسه و پناهگاه چوبی محافظت شد تا از بمباران آلمانی در امان بماند. به همین ترتیب، این بنای تاریخی، (اعتقادی که مردم به تسخیر ناپذیری آن دارند) محاصره 900 روزه لنینگراد را عملا نابود کرد!


berimyeja.com مرجع کامل گردشگری و معرف بهترین و معتبرترین آژانس های مسافرتی ایران  • این مطلب توسط سایت بریم یه جا تهیه شده و انتشار و استفاده از این مطلب فقط با ذکر منبع مجاز میباشد .

  • نویسنده مطلب : ستار کنجوری