آشنایی با فرهنگ تفلیس

در مطلب قبل به جاذبه های دیدنی شهر تفلیس اشاره کردیم و گفتیم که یک شهر زیبا و قدیمی در گرجستان هست که بار اصلی فرهنگ و قدمت این کشور رو به دوش می کشه و چه زمانی که جزو خاک ایران محسوب میشد و چه حالا که جزو خاک گرجستان هست همیشه مکانی برای دوستداران تاریخ و فرهنگ از سراسر جهان بوده است.


در این مطلب قصد داریم با اصالت و فرهنگ این شهر و به طور کلی گرجستان آشنا شویم.همانطور که می دانید فرهنگ و اصالت یک کشور از مکان های قدیمی و شهر های قدیمی آن کشور بدست می آید و حال در تور گرجستان شهری قدیمی تر از تفلیس نخواهد یافت.


معماری شهر تفلیس


تفلیس نماد نوستالژیک مردمان کشور گرجستان می باشد.این شهر در دامنه ی کوه قرار دارد و در قسمت های پرپیچ این شهر هنوز خانه های مخروبه دیده می شود. این خانه ها علی رغم متزلزل بودن و فاقد امنیت لازم بودن به شدت دلربا هستند. سبک معماری این خانه ها ترکیبی از دو فرهنگ مختلف می باشد. پرپیچ بودن آن از معماری شهرهای آسیایی و عربی الگو گرفته و درون آن با معماری مردمان روسیه و اروپا شکل گرفته است.


تور تفلیس


تفلیس، شهری مناسب برای تفریح


قطعا همه ی کسانی که به تور تفلیس سفر خواهند کرد در قسمتی از سفر خود علاوه بر مشاهده ی مناطق تاریخی و آشنایی با اصالت و فرهنگ این شهر نیم نگاهی به تفریحات خاص و متنوع تفلیس هم خواهند داشت.


به شما توصیه می کنیم اگر تا به حال به تور تفلیس سفر نکرده اید حتما به حمام های گوگرد سر بزنید. اما قسمت اصلی شهر تفلیس خیابان کوت آبخازی است که واصل کننده ی چهار راه میدانی و رستوران هایش به خیابان آزادی است.


در غرب شهر تفلیس منطقه ای به نام Sololaki وجود دارد که مکانی دوست داشتنی برای عکس برداری به حساب می آید.


همچنین وجود کلیساهای مذهبی ارتودکس از قرون ابتدایی و همچنین مسجد مسلمانان و کنیسه ی یهودیان گواهی بر این است که این شهر محلی برای زندگی همه ی اقوام و اقلیم ها به شمار می آید