آذربایجان سرزمین آتش

آذربایجان - سرزمین آتش


این کشور در آسیا و اروپای شرقی فعالیت می کند و با ایران، گرجستان، روسیه، ارمنستان و دریای خزر هم مرز است، اما پیوستن به اتحادیه اروپا چیزی است که آذربایجان در پی آن است.


آذربایجان یک کشور تولید کننده نفت است و جایزه نوبل را در لیست افتخارات خود دارد.


استقلال از کمونیسم در سال 1991 آغاز شد و تا سال 2007 ذخایر عظیم نفت در حوزه دریای خزر برای این کشور به این معنی بود که می توانست تزئینات خود را برای بازسازی پایتخت باکو ، در زمان برگزاری مسابقه یورو ویژن در ماه مه 2012، تامین کند.


Crystal Hall (کریستال هال) که به شکل کریستالین شکل گرفته است، میزبان این رویداد است که در یک دریاچه کوچک در دریای خزر قرار دارد. این مکان با تابش خورشید درخشان می شود و در آسمان شب با نور های لیزر و پروژکتور خود را نمایان میکند. این بنا در کنار میدان پرچم ملی واقع شده است که یکی از بزرگترین پرچم های جهان است و مطمئنا بزرگترین در اروپا است - که  162 متر ارتفاع دارد و 70 در 35 متر پهنای آن است.


Skyline از برجسته ترین سازه هاست که در ده سال گذشته ساخته شده است اما برجسته ترین آنها برج های شعله آتش است (آذر به معنای "آتش") که 235 متر بالاتر از شهر است. آنها در آفتاب روز درخشنده و در شب چشمگیر هستند، در حالی که که با ده هزار چراغ LED نشانگرهای هندسی به همراه رقص شعله های آتش را نمایش میکنند.


برج های شعله در باکو


بلوار جدید با زیبایی های اطراف خود مسیر را به دریا می رساند و زمانی که ماه طلوع میکند، مرسوم است که جوانان ، که در اطراف مجتمع های ساحلی جشن میگیرند یا در رستوران ها و درکافی شاپ ها نوشیدنی می خورند.


در دیگر مواقع مردم در میدان فواره با معماری دستنشان شده اروپایی، مغازه ها و پیاده روهای گسترده را شلوغ میکنند و به گردش و خرید می پردازند.در این زمینه مدرنیته، بریم یجا تقریبا سرگرم کننده بود که پادشاهان جاده ها لادا روسی ساخته شده بودند، ماشین هایی که 20 سال پیش از آن در حال خروج از بازار انگلستان بودند، اما در اینجا بخشی از زندگی روزمره شهر شدند.من یکی از رولزنس پر زرق و برق دار ایتالیایی مدل Magomayev دولتی آذربایجان گرفتم. این در سال 1912 ساخته شد و بزرگان مانند Herbie Hancock (هربی هانگوگ) در داخل کشور خود راکوکو آلمان انجام شده است. در این شب من بلیط هایی برای شنیدن برنده جشنواره موسیقی جاز مونترورو داشتم، اسفار ساربکی، پیانیست آذربایجانی جاز، چیزهای جاز زده بود.


در بازدیدی جالب تر، در خیابان شهیدلار شیعانی، یا کوچه شهید، مقبره های سنگ مرمر سیاه و سفید از کسانی که در طی ماه ژوئن سیاه در سال 1990 هنگامی که یک حمله ارمنی به خونریزی پایان یافت، وجود دارد. در میان آنها، آلبرت آگارونوف، قهرمان ملی، که یک یهودی بوده است به چشم میخورد ، بیشترین "یهودیان کوهستانی" را تشکیل می دهد، افتخار می کنند که یکی از آنها را بشمارند.


مقبره های ژوئن سیاه باکو


آذربایجان، یک کشور مسلمان، به طور فعال از جامعه یهودی خود محافظت می کند. تنها 20،000 یهودی در این کشور از 8 میلیون نفر وجود دارد و در عین حال سرمایه دولت برای حفظ کنایها و حفظ فرهنگ آنها صرف شده است.


از تاریخ باستانی باکو در شهر قدیمی دیواره ای است که در حال حاضر ثبت شده  میراث جهانی یونسکو است، حفظ شده است. اینجا پر از کافی نت است و همچنین رستوران هایی که نان های سنتی تندیر را در اجاق های خشتی تولید می کنند که با پنیر گاو نرم و کرم پودر نرم میل می کنند. چای سیاه از سماورها ریخته می شود و با انواع ترشی و شیرینی سرو می شود.در هر فروشگاه ، لباس های سنتی، جواهرات و هنرهای محلی، فرش دست بافت برای فروش به نماش گزاشته اند . و کاروانسراهای بزرگ و مجللی وجود دارد که مسافران در مسیر ابریشم می توانند شب را بگذرانند. برای کنکاش در میان کوچه های تخریب شده نیز خرابه ها و موزه های آزاد وجود دارد.برج خیمه (که مانند ایفل در فرانسه عاشقانه است) زمانی یک معبد بود، سپس رصدخانه و یک فانوس دریایی بود. می توانید 28 متری را برای مشاهده بالا روید. سپس قلعه ای که به خوبی حفظ شده است، ساخته شده ی شیروان هاکس است و از ماسه سنگ قرن 15 ساخته شده . دیوارهای آن هنوز حفره های گلوله ای را که توسط روس ها برای قرن 18 با باکو جنگید را دارند.


 این کشور دارای جایزه های شگفت انگیزی است – دارای نخستین دموکراسی در جهان اسلام و نخستین کسانی است که تئاتر و هنر را تشویق می کند و اولین کشوری که زنان هم رای می دهند حتی قبل از انگلیس یا آمریکا.


از لحاظ جغرافیایی، کشور حدودا دارای 9 منطقه از 13 منطقه آب و هوایی است. کوه ها و دشت های نیمه بیابانی مسطح وجود دارد که در آن ماشین های توریستی می توانند در چایخانه ها، خانه های چای در هوای آزاد و یا در معرض دید بروند و مردم محلی را حین بازی تخته نرد نگاه کنند یا حتی بازی کنند . یا خرید میوه و ترشی از طرف فروشندگان جاده ای خیلی لذت بخش  است .


بخشی از باکو به سبک اروپا در آمده است ، بزرگترین هتل ها، هتل های جسورانه ای هستند که نه فقط برای خود مردم آذربایجان مورد استقبال است، بلکه به آنها امیدواری میدهد که توریستان و گردشگران به دنبال یک سرزمین جدید برای کشف باشند.


 


berimyeja.com مرجع کامل گردشگری و معرف بهترین و معتبرترین آژانس های مسافرتی ایران


  • این مطلب توسط سایت بریم یه جا تهیه شده و انتشار و استفاده از این مطلب فقط با ذکر منبع مجاز میباشد .