ساگالوس Sagalassos کجاست

خرابه های شهر باستانی پراکنده ی ساگالاسوس، با قدمت 1200 سال پیش از میلاد، درمیان ارتفاعات قله های خشن و ناهموار Ak Dağ (کوه سفید) قرار دارد. این مکان به ندرت توسط جمعیت ها یا اتوبوس های تورها اشغال می شوند

موزه Rahmi M Koç

موزه باشکوه به تاریخ حمل‌ونقل، صنعت و ارتباطات در ترکیه اختصاص داده شده است. توسط رئیس گروه صنعتی Koç که یکی از برجسته ترین سازمانهای تجاری است بنیان گذاری شده است، این موزه آثاری مربوط به صنعت استانبول از گذشته را نمایش می دهد.

چرا ترکیه را دوست داریم

فاجعه اخیر در استانبول، که زندگی های ده ها نفر را گرفت و صدها نفر را زخمی کرد، بسیار مخرب بود. در این چنین مواقعی، نیاز داریم تا به خاطر بیاوریم چرا افراد زیادی در اطراف جهان به این شهر زیبا افتخار می کنند.

11 ایده سفر به ترکیه در سال 2018

یکی از چیزهایی که ترکیه به‌خوبی انجام می دهد سرگرم کردن بازدیدکنندگان خارجی است. هیئت گردشگری ترکیه از طریق کمپین های خود بر مهمان‌نوازی تأکید دارند و خوشامدگویی گرمی برای هر اقلیت خارجی که در این کشور وقت بگذراند دارد

موزه فضای باز Karatepe-Aslantaş

دوستداران باستان شناسی باید مستقیما به موزه فضای باز Karatepe-Aslantaş بروند که در پارک ملی ای به همین نام قرار دارد. قدمت خرابه های آن به قرن 8 قبل از میلاد برمی گردد، وقتیکه اینجا شهری مهم برای آخرین پادشاهان Hittite از Cilicia بود و نام بزرگترین آنها Azitawatas بوده است.

موزه تاریخ و هنر ازمیر

این موزه توسط بسیاری از بازدیدکنندگان به شهر که خرابی های بزرگی در این سیر ایجاد کرده اند مورد غفلت قرار گرفته شده است. بیش از سه سالن گسترش یافته، این یکی از غنی ترین مخازن آثار هنری عتیقه در کشور و نمایشگاه مجسمه با آثار ارزشمندی از Smyrna، Teos، Miletos و Pergamon است.

موزه باستان شناسی هاتای در ترکیه

این موزه یکی از بهترین کلکسیون های موزاییک رومی و بیزانس را شامل می شود که دوره ای از قرن اول میلادی تا قرن پنجم بعد از میلاد را شامل می شود. بسیاری از آن‌ها به‌صورت سالم از Tarsus یا Harbiye (Daphne در دوران باستان) در 9 کیلومتری جنوب آن حفاری شده اند.

دره رز ترکیه

مسیرهای پیچ خورده اطراف دره رز (Güllüdere Vadısı) برای همه سطوح پیاده روی در دسترس هستند و چشم اندازهای زیبایی از دودکش های افسانه ای را در Cappadocia ایجاد می کنند. علاوه بر آن اگرچه آن‌ها شگفت آور بودن آن را پنهان می کنند

شهر زیر زمینی ترکیه

صخره ها و دره ها در تمام اطراف فلات Ani با صدها غار سوراخ‌سوراخ شده اند، اکثریت فراوانی از آن‌ها توسط انسان ها و در طول هزار سال کنده شده اند. از آن‌ها به‌عنوان محل اسکان، پناهگاه حیوانات، کلیسا استفاده می شده است و شاید تعداد قابل توجهی از آن‌ها لانه کبوترهایی است که روی طاقچه های صخره ای با ظرافت تراشیده شده است.

موزه معصومیت ترکیه

توجه دقیق به جزئیات در این موزه زیبا/قطعه از هنر مفهومی قطعاً به هر روانشناس آماتور یک یا دو تئوری درباره خالق آن اورهان پاموک، برنده جایزه نوبل می دهد. برای مسافران تور ترکیه این مطلب جذاب خواهد بود